Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Poddębice Powiat poddębicki

Galimatias z dziurawą drogą

03Czytelnicy zwrócili się do redakcji z prośbą o interwencję. Na dobrą sprawę, ludzie nie wiedzą do kogo mają iść w sprawie dziurawej jak ser szwajcarski drogi w centrum miasta. Jedni twierdzą, że skargi należy kierować do starostwa. Inni, że odpowiedzialnym za fatalny stan traktu jest burmistrz. Jedno nie ulega wątpliwości. Nieutwardzona ulica Przejazd już dawno powinna zostać wyremontowana.
– Ja słyszałem, że to magistrat odpowiada teraz za tę drogę – mówi Ryszard Szatkowski, który jako jeden z wielu zgłosił nam problem. – Mamy już dosyć tej niemocy urzędniczej. Ile jeszcze lat trzeba będzie prosić nasze lokalne władze, aby coś z tą drogą zrobili? Przecież nie da się tędy normalnie przejść. Jazda samochodem również jest ogromnym ryzykiem. Można urwać zawieszenie.
W podobnym tonie wypowiada się Andrzej Zgierski.
– Nieutwardzona droga prowadzi do garaży. Powinna zostać wyremontowana. To wielki wstyd, że trakty w tak fatalnym stanie są w centrum miasta – słyszymy.
Mieczysław Gogolewski jest kolejnym niezadowolonym mieszkańcem.
– Tu jest dziura na dziurze. Odcinek ma zaledwie sto metrów a dziur jest na pewno więcej niż sto – uważa pan Mieczysław. – Bulwersujące jest to, że burmistrz postawił bramki od strony wyasfaltowanej ulicy i każą nam teraz jeździć przez te wyboje.
– No właśnie – dodaje – Kazimierz Kosiński. – Jak już była decyzja, żeby postawić bramki, to trzeba było od razu zmodernizować ten odcinek ul. Przejazd.
Mieszkańcy są zdezorientowani. Nie wiedzą, czy za drogę odpowiada magistrat, czy też starostwo.
– Za nieutwardzony odcinek ul. Przejazd odpowiada starostwo – twierdzi burmistrz Piotr Sęczkowski. – Muszę jednak wyjaśnić, że od nowego roku to my będziemy mieli w swoim zarządzaniu tę drogę.
Starosta Ryszard Rytter potwierdza. Jednak – jak usłyszeliśmy – nie do końca odpowiedzialność za fatalny stan drogi jest po stronie starostwa.
– Mamy z panem burmistrzem umowę, że częścią dróg gminnych zarządzamy my, a urząd miejski pomaga w utrzymaniu niektórych dróg powiatowych. Tak też jest z ulicą Przejazd. Praktycznie, to od połowy tego roku ten trakt powinien być modernizowany przez magistrat.
Zapytaliśmy burmistrza, czy w nowym roku nieutwardzona ul. Przejazd zostanie wyremontowana.
– Na pewno zakładamy modernizację tego odcinka. Na chwilę obecną nie potrafię jednak odpowiedzieć na pytanie, jakie będą to prace.
Mieszkańcy ufają, że w końcu droga zostanie gruntownie zrobiona.
(stop)