Reporter

reporter-ntr.pl

Gm. Łęczyca Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać

– Coś trzeba z tym zrobić! – mówią kierowcy. Na rondzie pod Łęczycą „egipskie ciemności” i chwasty

Na brak oświetlenia na nowym rondzie od strony Topoli Królewskiej i wysokie chwasty narzekają kierowcy. GDDKiA przypomina, że w tym miejscu obowiązują zasady zachowanie szczególnej ostrożności.

Na środku nowo powstałego ronda na DK 91, na odcinku : Topola Królewska – Łęczyca wyrosły wysokie, ograniczające widoczność chwasty.

– Rozumiem, że remont musi trwać, ale czy koniecznie trzeba było dopuścić do takiego zachwaszczenia, tym bardziej w centralnej części nowo powstałego ronda – zastanawia się pan Jarosław, który codziennie przejeżdża przez rondo do pracy w Łęczycy.

Redakcja została też poinformowana o „egipskich ciemnościach” na rondzie po zapadnięciu zmroku.

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że inwestycja jest w trakcie realizacji, aczkolwiek tym bardziej powinna być oświetlona. My, miejscowi wiemy, jak to wygląda, ale ktoś, kto jedzie przez to rondo pierwszy raz, może nieźle się zdenerwować. Jest wąsko, ciemno, brak barierek, łatwo spaść z wysokiego nasypu – słyszymy.

Co na to GDDKiA?

– Jeżeli chodzi o zachwaszczenie, zwrócimy uwagę wykonawcy, aby je usunął. W sprawie oświetlenia sprawa jest nieco bardziej złożona, przede wszystkim dlatego, że inwestycja jest w trakcie realizacji i tak naprawdę stanowi obecnie plac budowy. Ruch drogowy został dopuszczony wyłącznie warunkowo, a wszyscy zarówno kierowcy, rowerzyści i piesi muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności – mówi Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.