HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiGm. ŁęczycaPrawie 20 milionów złotych dla gminy Łęczyca?

Prawie 20 milionów złotych dla gminy Łęczyca?

rogoziński fotowoltaika

Jacek Rogoziński, wójt gminy Łęczyca, po raz kolejny stara się o ogromne pieniądze na realizację ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć. Tym razem gra toczy się o prawie 20 milionów złotych środków zewnętrznych. W ramach Polskiego Ładu gmina złożyła trzy wnioski o dofinansowanie do planowanych inwestycji.

Od 2 lipca do 15 sierpnia 2021 r. gminy, powiaty, miasta oraz ich związki w całej Polsce mogły składać wnioski o dofinansowanie projektów inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie z Programu można uzyskać na pokrycie wydatków związanych z realizacją zadań inwestycyjnych w ramach czterech obszarów priorytetowych.

Gmina Łęczyca w ramach naboru pilotażowego złożyła trzy wnioski o dofinansowanie. Pierwszy z nich dotyczy poprawy bezpieczeństwa dróg gminnych wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. W jego ramach planowana jest przebudowa dróg gminnych nr: 312325, 312326, 312329, 312346, 104367E, a także dwóch dróg wewnętrznych oraz remont drogi gminnej 312320 wraz z montażem oświetlenia solarnego. Drugi projekt zakłada wymianę niskosprawnych i nieekologicznych źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych zlokalizowanych na terenie Gminy Łęczyca na nowe wytwarzające energię cieplną z wykorzystaniem kotłów na pellet, gaz płynny oraz na gaz ziemny. Trzeci natomiast przewiduje montaż instalacji OZE (panele fotowoltaiczne) w budynkach jednorodzinnych zlokalizowanych na terenie Gminy Łęczyca. Łączna wartość wszystkich projektów została oszacowana na kwotę: 21 mln złotych, z czego kwota wnioskowana wynosi: 19 mln 550 tys. złotych.

UDOSTĘPNIJ:
Edukacja w powiecie
- Coś trzeba z tym
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.