HomeGóra św. MałgorzatyZnów wichury i zerwane dachy!

Znów wichury i zerwane dachy!

zerwany dach

Do straży pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o częściowym zerwaniu dachu z domu jednorodzinnego w miejscowości Karsznice, gm. Góra Św. Małgorzaty.

Na szczęście, nikt nie ucierpiał.

– Nasze działania polegały na przeszukaniu terenu zdarzenia w celu wykluczenia osób poszkodowanych oraz zabezpieczeniu uszkodzonej części dachu poprzez przymocowanie plandeki.

W interwencji trwającej 4 h 47 min. udział brały 2 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy oraz 1 zastęp z OSP w KSRG (OSP Góra Św. Małgorzaty), łącznie 13 strażaków – informuje asp. Grzegorz Sobiński.

Silny wiatr występuje w całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia, które obowiązują we wszystkich województwach w Polsce.

Alerty pierwszego stopnia są w całej Polsce.

Pogoda w Polsce potrafi zaskoczyć. Jeszcze niedawno – przed dwoma tygodniami – dominowała słoneczna aura, a temperatura potrafiła dochodzić nawet do 15-17 stopni Celsjusza. Potem – w pierwszy weekend kwietnia – doszło do radykalnego ochłodzenia, a w niektórych rejonach kraju (np. w woj. mazowieckim czy świętokrzyskim) spadł śnieg, zanotowano również ujemne temperatury.

UDOSTĘPNIJ:
W Ozorkowie podwyżk
Dramat! 13-letnia dz
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.