HomeNa sygnaleDramat! 13-letnia dziewczynka chciała rzucić się pod pociąg!

Dramat! 13-letnia dziewczynka chciała rzucić się pod pociąg!

tragedia na torach

Dzięki szybkiej reakcji policjanci uratowali 13-letnią dziewczynkę, która próbowała popełnić samobójstwo na torach kolejowych. Dramatyczna interwencja na szczęście zakończyła się szczęśliwie.

Każda interwencja policjantów jest inna i każdy dzień służby stawia inne wyzwania. Policjant musi szybko podejmować właściwe decyzje, bo od tego zależy czyjeś życie. Tak było 6 kwietnia 2022 roku po godzinie 8:00. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli otrzymał informację, że na torowisku kolejowym siedzi jakaś osoba. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych natychmiast pojechali we wskazane w zawiadomieniu miejsce. Na torach zobaczyli 13-letnią dziewczynkę. Zbliżał się do niej pociąg i szlabany na pobliskim przejeździe zostały już opuszczone. Jeden z policjantów – sierżant sztabowy Sebastian Kmiecik – złapał dziewczynkę i siłą zabrał z torowiska, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Policjanci poinformowali dyżurnego o szczęśliwym zakończeniu. 13-latka została oddana pod opiekę matki.

Sprawne działania policjantów i tym razem przyniosły efekty. Uratowanie ludzkiego życia jest najważniejsze. Cieszymy się, że dla zduńskowolskich policjantów hasło „służyć ludziom – obowiązek i przywilej” jest aktualne i każdego dnia je wypełniają. Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się zmierzyć. Jednak najbardziej budujące momenty służby to takie, o których można powiedzieć, że udało się pomóc człowiekowi będącemu w potrzebie. Według policyjnych statystyk, każdego dnia w Polsce śmiercią samobójczą ginie kilkanaście osób.

Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami z naszymi problemami i zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami takimi jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej lub Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informację na stronie   https://stopdepresji.pl.
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111, (czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę).

Znów wichury i zerw
Kierowca wjechał w
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.