HomeSportZłoto Huberta Woźniaka i brąz Filipa Dudki podczas Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce

mkla łęczyca

Dwa medale zdobyli zawodnicy MKLA Łęczyca na rozgrywanych w Radomiu Mistrzostwach Polski Juniorów (kategoria do lat 20) w lekkiej atletyce w dniach 26-28 lipca. Na zawodach wystąpiła czteroosobowa reprezentacja łęczycan.

Fantastycznie spisał się Hubert Woźniak wygrywając finałowy bieg na 110 m przez płotki i tym samym wywalczył tytuł mistrza Polski. Hubert wcześniej w karierze stawał już na niższych stopniach podium, jednak w niedzielę po raz pierwszy stanął na najwyższym. Niedzielne biegi (eliminacje i finał) były zwieńczeniem sezonu dla Huberta, który przez cały sezon letni był niepokonany na stadionach Polski w kategorii juniorów na dystansie 110 m przez płotki. Do rywalizacji w Radomiu podchodził jako lider tabel z najlepszym wynikiem w sezonie. Po przebiegnięciu linii mety płotkarz nie krył radości, wykonał krótki taniec, który zakończył efektownym saltem w tył.

Świetny występ na mistrzostwach zanotował też Filip Dudka, który w skoku o tyczce wywalczył brązowy medal z wynikiem 4.40 m. Konkurs skoku o tyczce rozgrywał się w trudnych warunkach atmosferycznych, z silnymi podmuchami wiatru i opadami deszczu. Pomimo tego, niewiele zabrakło aby nasz skoczek poprawił rekord życiowy. Warto podkreślić, że Filip w tym roku jest młodszy rocznikiem w kategorii juniorów, a zatem czekają go starty w tej kategorii wiekowej również w przyszłym roku.

W skoku o tyczce Łęczycę reprezentował również Jakub Nawrocki i ostatecznie zajął szóste miejsce z wynikiem 3.80 m. Na uwagę zasługuje fakt, że Kuba jest wieloboistą, a więc skok o tyczce jest dla niego jedną z wielu konkurencji, które trenuje. Mistrzostwa Polski w Wieloboju zazwyczaj rozgrywane są na oddzielnej imprezie. W tym roku odbyły się one w Warszawie w dniach 22 i 23 czerwca i właśnie one stanowiły dla naszego wieloboisty główną imprezę sezonu letniego. Kuba zajął na nich piąte miejsce ustanawiając rekord życiowy z wynikiem 5891 punktów.

W Radomiu z dobrej strony pokazała się także Oliwia Kępska, która wystartowała w dwóch konkurencjach. Pierwszego dnia mistrzostw awansowała w eliminacjach pchnięcia kulą i w finałowym konkursie (rozgrywanym tego samego dnia, lecz w popołudniowej sesji) zajęła dwunaste miejsce. Kolejnego dnia Oliwia z powodzeniem wzięła udział w eliminacjach rzutu dyskiem i ostatniego dnia mistrzostw w konkursie finałowym zajęła dziewiąte miejsce ustanawiając rekord życiowy 37.72 m.

Mistrzostwami Polski Juniorów zawodnicy MKLA Łęczyca zamknęli pierwszą część sezonu letniego. Kolejno łęczyckich lekkoatletów czeka obóz sierpniowy, a we wrześniu druga część sezonu, szczególnie ważna dla kategorii młodzików (do lat 16).