HomeAktualnościZaśmiecona Łęczyca! Burmistrz apeluje do mieszkańców

Zaśmiecona Łęczyca! Burmistrz apeluje do mieszkańców

zaśmiecona łęczyca

Teren przy ulicy Staromiejskiej ponownie stał się dzikim wysypiskiem śmieci. Jest to obszar na którym znaleziono liczne zabytki archeologiczne. Znajduje się tam pieszy szlak turystyczny, który zaśmiecony staje się niemiłą wizytówką miasta.

Pracownicy Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” sukcesywnie wywożą nielegalnie podrzucone i składowane na tym terenie śmieci, jednakże często ta praca przypomina pracę Syzyfa. Niestety, problem wyrzucania śmieci w miejscu publicznym dotyczy terenu całego miasta.

Drodzy Państwo, dbajmy o wspólne dobro, korzystajmy z dostępnych na terenie całego miasta koszy na śmieci i pergoli oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów znajdującego się przy ulicy Tumskiej. Ważna jest także wrażliwość mieszkańców na wszelkie akty niespołecznych zachowań i zgłaszanie ich do odpowiednich służb. – apeluje do mieszkańców burmistrz Paweł Kulesza.

Urząd przypomina, że przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz zużyte opony należy nieodpłatnie umieszczać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Tumskiej 2. PSZOK czynny jest we wtorki i czwartki w godz. 10:00-13:00 oraz soboty w godz. 12:00 – 16:00.

Viki Gabor na Dniu D
Bociek przyleciał d
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.