HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorków„Wreszcie”… mówią lokatorzy przedwojennej kamienicy w Ozorkowie

„Wreszcie”… mówią lokatorzy przedwojennej kamienicy w Ozorkowie

kamienica listopadowa

Półtora miliona złotych kosztowała termomodernizacja komunalnej kamienicy przy ul. Listopadowej 39 w Ozorkowie. Inwestycja została sfinansowana z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych.

O problemach lokatorów starej kamienicy pisaliśmy już w „Reporterze”. Zniecierpliwieni lokatorzy domagali się remontu nieruchomości. W kamienicy było co robić. W wielu miejscach fragmenty elewacji się sypały. Drewniane okna strach było ruszyć, żeby nie wypadły. Do tego odrapane klatki schodowe. Stare piece kaflowe nie dogrzewały mieszkań, okna były nieszczelne a ściany niedocieplone.

– Inwestycja praktycznie została już zakończona – mówi Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta. – Pozostało jedynie pomalować elewację budynku od strony podwórza.

Robotnicy zapewniają, że z pomalowaniem elewacji uporają się w ciągu kilku dni.

Lokatorzy cieszą się z podłączenia gazu, choć niektórzy denerwowali się z przeciągających się prac. Tym bardziej, że w kilku mieszkaniach zdemontowane zostało ogrzewanie elektryczne, a w kilku następnych stare piece na opał zostały wyłączone z użytku.

– Podjęliśmy decyzję, aby przez okres jednego miesiąca nie pobierać czynszu od lokatorów, którzy dłużej musieli poczekać na podłączenie gazu. Pragnę jednak zaznaczyć, że to w gestii poszczególnych lokatorów, a nie miasta, było załatwianie formalności z dostawcą gazu – dodaje sekretarz Ostrowski.

Zakres termomodernizacji obejmował wymianę 70 okien, 4 par drzwi zewnętrznych, docieplenie ścian i stropu, modernizację systemu przygotowania ciepłej wody, instalację dwóch kotłów gazowych, modernizację systemu ogrzewania, w tym m.in. zakup 84 grzejników.

Inwestycja zmniejszy zanieczyszczenie powietrza i poprawi warunki życia mieszkańców kamienicy, w której mieszka 48 osób w 19 lokalach.


Prace trwają od strony podwórka
Lodowiska w Łęczyc
Petenci mają być b
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ