HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiLodowiska w Łęczycy nie będzie

Lodowiska w Łęczycy nie będzie

Kolejny rok z rzędu w mieście nie będzie ślizgawki pod chmurką. Lodowisko planowane było na stadionie miejskim, ale koszty byłyby zbyt wysokie.

Sztuczne lodowisko było jedyną atrakcją na aktywne spędzanie czasu zimową porą w Łęczycy. W ubiegłym roku plany uruchomienia ślizgawki na stadionie pokrzyżowała pandemia, w tym roku miasto nie zabezpieczyło wystarczająco dużo środków finansowych. Jak się okazało, lodowisko to dla Łęczycy zbyt droga impreza…

„W związku z zapytaniem ofertowym ogłoszonym przez miasto Łęczyca na montaż i obsługę lodowiska zlokalizowanego na stadionie miejskim wpłynęła jedna oferta opiewająca na kwotę 98 tys. zł brutto plus opłaty za energię elektryczną leżące po stronie miasta. W poprzednich latach opłaty za energię elektryczną wynosiły ok. 40 tys. zł brutto, a w związku ze skokiem cen, można zakładać, że opłaty w tym roku byłyby wyższe, więc całość kwoty znacznie przewyższa środki zabezpieczone na ten cel. W wyniku tego oferta została odrzucona, a dalsze działania w tej sprawie nie są planowane ze względu na zbyt krótki czas realizacji i warunki atmosferyczne” – informuje Mateusz Kucharski z urzędu miasta.

UDOSTĘPNIJ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.