HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiNoworoczne noworodki. Szpital w Zgierzu się chwali, szpital w Łęczycy niekoniecznie

Noworoczne noworodki. Szpital w Zgierzu się chwali, szpital w Łęczycy niekoniecznie

noworoczne noworodki

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu informuje na swoim facebookowym profilu o maluchach, które jako pierwsze przyszły na świat w nowym roku.

„Śliczny, malutki i już uśmiechnięty. Tuż po tym, jak o godzinie dwunastej w nocy, Nowy Rok 2022 powiedział: „wchodzę”, Nikodem również doszedł do wniosku, że pojawi się na świecie.

Przywitajcie razem z nami cudnego chłopca i jego szczęśliwą mamę Beatę – pierwszego malucha, który przyszedł na świat, pod czujnym okiem lekarzy i położnych w naszym szpitalu” – można przeczytać na facebooku szpitala w Zgierzu.

Jest jeszcze kolejny wpis.

„Z przyjemnością zawiadamiamy was, że w naszym szpitalu urodził się również pierwszy zgierzanin. Powitajmy na świecie cudnego Mikołaja i pogratulujmy jego mamie Agnieszce.

Nasza reporterka zbierała informacje o noworocznych maluchach z powiatu łęczyckiego. W szpitalu w Łęczycy – co zaskakuje – tego typu wiadomości nie są chętnie przekazywane. Nie udało nam się namówić położnej do zrobienia zdjęcia szczęśliwej mamie i maluszkowi. Informacje przekazane przez dyrektora Krzysztofa Kołodziejskiego były lakoniczne. Musieliśmy kilka razy prosić o jakiekolwiek wiadomości na temat noworocznych dzieci. Po wielu próbach w końcu udało nam się dowiedzieć, że 3 stycznia o godzinie 00.25 urodziło się pierwsze w tym roku niemowlę w powiecie łęczyckim. Dziewczynka tuż po urodzeniu ważyła 3040 g i mierzyła 53 cm. Jeszcze tego samego dnia, w godzinach przedpołudniowych, urodziła się kolejna dziewczynka. Trzecie niemowlę, także dziewczynka przyszła na świat 4 stycznia br. Niemowlęta i ich mamy są zdrowe i czują się dobrze.

Jest odpowiedź ws.
Lodowiska w Łęczyc
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.