HomeAktualności z regionuPowiat poddębickiPoddębicePetenci mają być bezpieczni. Władze powiatu zainwestowały w super sprzęt!

Petenci mają być bezpieczni. Władze powiatu zainwestowały w super sprzęt!

starosta komajda

Inwestycja starostwa w Poddębicach znacząco wpłynąć ma na zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego petentów odwiedzających placówki zarządzane przez powiat. Wciąż trwa walka z koronawirusem.

Powiatowe jednostki organizacyjne wyposażono w sprzęt i środki ochrony podnoszące poziom bezpieczeństwa sanitarnego w celu ochrony przed skutkami wywołanymi wirusem Sars-Cov-2.

Przekazano sprzęt, wyposażenie i środki ochrony, zakupione przez powiat poddębicki ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Modułu IV Programu pn.: „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Koszt zakupionego sprzętu, wyposażenia i środków ochrony wyniósł 71 782,53 zł. Zainwestowano w zakup:

  • 3 bramek do bezdotykowego pomiaru temperatury,
  • 4 stacji do bezdotykowego pomiaru temperatury i dezynfekcji rąk,
  • 9 generatorów ozonu,
  • 3 jonizatorów – oczyszczaczy powietrza,
  • 7 automatycznych dozowników do dezynfekcji rąk,
  • 5 termometrów bezdotykowych,
  • 11 050 maseczek ochronnych jednorazowych.

IV fala epidemii nie zwalnia tempa dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu poddębickiego zakupiliśmy sprzęt niezbędny do walki z COVID-19. Będzie wykorzystywany w bezpośrednich działaniach związanych z ograniczaniem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa – mówi Małgorzata Komajda, starosta poddębicki.

Sprzęt, wyposażenie i środki ochrony podniosą bezpieczeństwo epidemiologiczne w Starostwie Powiatowym w Poddębicach, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Poddębicach, Powiatowym Urzędzie Pracy w Poddębicach, Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Czepowie, Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Pęczniewie, Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach, Szkole Muzycznej I stopnia w Uniejowie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poddębicach, Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach.

Walka z COVID-19 wciąż trwa. Cieszymy się, że zakupiony sprzęt w skuteczny sposób pomoże chronić zdrowie mieszkańców naszego powiatu. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z koronawirusem i wierzę, że zakończy się ona sukcesem – mówi Piotr Majer, wicestarosta poddębicki.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.