HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiParzęczewWójt mówi o problemach finansowych. Czy będą pieniądze dla urzędników?

Wójt mówi o problemach finansowych. Czy będą pieniądze dla urzędników?

wójt nowakowski

Podczas niedawnej sesji wójt Ryszard Nowakowski mówił o bardzo trudnej sytuacji w jakiej znalazła się gmina. Chodzi o pieniądze, a właściwie ich brak. Włodarz stwierdził, że coraz trudniej jest prowadzić gospodarkę finansową. Nie ma pieniędzy na inwestycje. Czy może zabraknąć środków na wypłaty dla urzędników?

Wójt otwarcie mówił na sesji o problemach finansowych. Przekaz był jasny… brakuje praktycznie na wszystko. Padła też wypowiedź w kontekście finansowania pracy gminnych urzędników.

Czy urząd planuje cięcia lub zwolnienia?

„Nie przewiduje się zwolnień pracowników w Urzędzie Gminy. W roku 2023 nie są również zagrożone wynagrodzenia pracowników i będą one wypłacane zgodnie z planem.
Natomiast problemem może się okazać zaplanowanie budżetu na kolejny rok, jeśli zamiany ustawowe będą powodowały dalsze uszczuplenie dochodów samorządów. Ceny energii elektrycznej dla gminy wzrosły o78% w stosunku do 2022 roku, wzrost odsetek od kredytów bankowych w stosunku do roku 2021 wzrósł o ponad 1200%, jednocześnie sukcesywne uszczuplenie dochodów, chociażby z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych (spadek o ponad 300 tysięcy w stosunku do 2021 roku) powoduje zagrożenie dla gmin przy konstruowaniu zgodnego z przepisami projektu budżetu na rok 2024. Jest to również zagrożenie dla realizacji zaplanowanych inwestycji oraz podstawowych zadań gminy” – informuje urząd w Parzęczewie.

Zmotoryzowani petenc
Kierowca wraz z pasa
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.