Wielorazowe waciki kosmetyczne
Wielorazowe waciki kosmetyczne można już kupić niemal w każdej drogerii. Mimo, że kosztują więcej, niż te jednorazowe, wiele osób decyduje się na ich zakup. Z czego zrobione są wielorazowe waciki kosmetyczne? Jak o nie dbać?
Wielorazowe waciki kosmetyczne znane są od dawna, ale ciągle nie są tak popularne, jak waciki jednorazowe. Tymczasem korzystanie z nich ma niemal same zalety: pozwala oszczędzić pieniądze, miejsce w łazience, a także zmniejszyć ilość generowanych odpadów. Z pobieżnych szacunków wynika, że 5 wielorazowych płatków kosmetycznych to odpowiednik od 400 do aż 720 zwykłych wacików – tyle mniej więcej zużywamy ich w ciągu roku.
Wielorazowe waciki kosmetyczne można wykorzystywać do tych samych celów, co zwykłe płatki. Najczęściej używa się ich do demakijażu, chociaż można nimi również nakładać i zdejmować maseczki, aplikować tłuste maści czy myć małżowiny uszne.
Wielorazowe waciki do demakijażu – z czego są zrobione?
Wielorazowe waciki kosmetyczne uszyte są zazwyczaj z dwóch rodzajów materiału – najczęściej z bawełny (zwykłej bądź organicznej), z poliestru lub z mieszanki poliestru z poliamidem.
Z jednej strony są gładkie, z drugiej natomiast lekko chropowate, co w trakcie ich stosowania daje niewielki efekt złuszczający, ale ma też inną zaletę: taki wacik skuteczniej zbiera zabrudzenia.
Jak stosować wielorazowe waciki kosmetyczne?
Wielorazowe płatki do demakijażu stosuje się niemal w identyczny sposób, co standardowe. „Niemal”, gdyż są drobne różnice. Niektóre z wacików można stosować tylko z wodą, inne – również z ulubionym kosmetykiem do demakijażu. Właśnie dlatego wcześniej warto przeczytać instrukcję, która powinna być dołączona do produktu.
Jak dbać o wielorazowe waciki kosmetyczne?
Jeden wielorazowy wacik powinien starczyć na trzy miesiące – większość producentów rekomenduje, żeby po takim czasie używania wymienić go na nowy. W praktyce jednak wiele osób korzysta z nich dużo dłużej. By dobrze służyły, trzeba o nie odpowiednio dbać. Warto wiedzieć, że przed pierwszym użyciem płatki trzeba ręcznie uprać w wodzie z mydłem i wysuszyć. Trzeba je również dokładnie myć po każdym użyciu (w praktyce również wystarczy nałożyć kropelkę mydła w płynie i przeprać pod strumieniem wody z kranu). Raz na jakiś czas – np. co tydzień – płatki warto również wyprać w pralce, dorzucając w woreczku do zwykłego prania. Jeśli nie było go w komplecie, można wykorzystać np. woreczek do prania bielizny.
BRAK KOMENTARZY
Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.