HomeAktualności z regionu+Wielka akcja łatania dziur w Ozorkowie!

Wielka akcja łatania dziur w Ozorkowie!

łatanie dziur

Łata na łacie – piszą w internecie kierowcy. To prawda. Najgorzej jest na ul. Zgierskiej i Wyszyńskiego. Łatanie dziur wzbudza sporo emocji. Miasto – w porównaniu z latami poprzednimi – zleciło prace naprawcze dróg wcześniej. Zazwyczaj tego typu roboty wykonywane są po zakończeniu okresu zimowego.

Urząd informuje, że łatanie dziur zostało zlecone 24 stycznia, gdy na skutek odwilży pojawiły się dziury w asfalcie. Drogowcy pracowali w ub. tygodniu na Zgierskiej i Wyszyńskiego, w kolejnych dniach pojawią się m.in. na Unii Europejskiej, Żwirki, Słowackiego, Sucharskiego i Południowej między rondem i ul. Nowy Rynek.

Łatanie wzbudza u niektórych emocje. Kierowcy piszą o robotnikach i – ich zdaniem – niefachowej robocie. Inni podkreślają, że zamiast łatania, powinien zostać przeprowadzony generalny remont.

„Ta Zgierska to jest cała do zaorania, a nie łatania” – pisze pan Patryk.

„Łata na łacie – w dodatku standardowo wystająca z 10 cm nad poziom głównego asfaltu” – dodaje w komentarzach kolejny mieszkaniec.

Ozorkowianie wskazują oczywiście na potrzebę remontu innych dziurawych ulic w mieście.

O stanie dróg w Ozorkowie rozmawialiśmy z Mariuszem Ostrowskim, sekretarzem miasta.

– Rzeczywiście, w najgorszym stanie są ulice Zgierska i Wyszyńskiego. Powodem jest wzmożona eksploatacja tych traktów powiatowych. Wiem, że przydałby się generalny remont. Dlatego będziemy wnioskować do starostwa w Zgierzu o przeprowadzenie przez powiat generalnego remontu ulicy Zgierskiej w Ozorkowie w przyszłym roku. Być może wniosek będzie też złożony na ulicę Wyszyńskiego.

Sekretarz odniósł się też do krytycznych opinii.

– Rozpoczęliśmy łatanie dziur wcześniej. Wylewany jest metodą na gorąco gotowy asfalt. W innych miastach, na przykład w Zgierzu, w tym okresie nie przeprowadza się jeszcze takich prac. Jednak podjęliśmy decyzję o łataniu z uwagi na zły stan niektórych ulic. Zima nie jest naszym sprzymierzeńcem. W nocy mróz, w dzień dodatnia temperatura. Asfalt szybko pęka. Jestem przekonany, że firma przeprowadza prace w sposób fachowy – usłyszeliśmy.

Łęczyca jak Ciecho
W mieście rozwiesza
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.