HomeAktualnościWażne decyzje ws. szpitala w Łęczycy

Ważne decyzje ws. szpitala w Łęczycy

szpital w łęczycy

Radni powiatowi podczas nadzwyczajnej sesji podjęli cztery uchwały o charakterze finansowym. Pierwsza obejmowała zmiany w budżecie i WPF a trzy kolejne dotyczyły działalności łęczyckiego ZOZ.

Dyrekcja ZOZ wystąpiła do powiatu o pomoc finansową w wysokości 23 112 zł z przeznaczeniem na zakup kaset wielokrotnego użytku w celu uruchomienia nowego sprzętu RTG.

– Szpital pozyskał środki na zakup aparatu do diagnostyki obrazowej, niezbędnym uzupełnieniem jest zakup kaset, aby sprzęt mógł działać – relacjonował starosta Janusz Mielczarek.

Radni poparli udzielenie dotacji na zakup kaset. Kolejne dwa projekty uchwał dotyczyły działalności pozamedycznej. Zastępca dyrektora szpitala wystąpił do powiatu, jako organu nadzorującego, o wyrażenie zgody na przedłużenie umowy wynajmu części dachu na budynku głównym w celu usytuowania anteny, na okres lat 5 oraz wynajem na 7 lat garażu o powierzchni 36,8 mkw.

– Czynsz za wynajem części dachu wynosiłby 4 000 zł netto miesięcznie, natomiast za garaż 850 zł netto w skali miesiąca – uzupełnił starosta.

I to właśnie te projekty uchwał wzbudziły wiele wątpliwości radnych.

– Nie będę popierał żadnego z tych projektów, ponieważ podstawowym dokumentem, do którego jako radni powinniśmy mieć wgląd są obie umowy a tymczasem ich nie ma. Jak mam głosować za czymś, czego nie widzę – argumentował radny Zbigniew Marczak.

Wątpliwości radnego Krzysztofa Hopaluka wzbudził okres, na który umowy te miałyby być zawarte.

– Dlaczego na 7 lat, może lepiej byłoby do 7 lat – pytał radny.

W odpowiedzi, wicestarosta Wojciech Zdziarski, poinformował, że rada nie ma kompetencji do określania warunków umów. Dyrekcja ZOZ ma tylko obowiązek uzyskania zgody na wynajem pomieszczeń od powiatu jako właściciela obiektu.

Ostatecznie, żaden z projektów uchwał nie został podjęty. Przy 5 głosach za, 5 przeciwnych i 5 wstrzymujących się w przypadku wynajmu części dachu i 4 głosach za, 6 przeciwnych i 5 wstrzymujących się w przypadku wynajmu garażu.

Groźny wypadek! Pos
Obchody 83. rocznicy
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.