HomeAktualnościW Grabowie o Ukrainie. Podpisano porozumienie

W Grabowie o Ukrainie. Podpisano porozumienie

grabów sesja ukraina

Sesja nadzwyczajna w Grabowie w całości poświęcona była gościom z Ukrainy. Najważniejszym momentem było podpisanie umowy o współpracy międzygminnej.

Nadzwyczajna, 41 sesja Rady Gminy Grabów, która miała miejsce we wtorek, 24 maja br. w całości została poświęcona zawarciu międzygminnego porozumienia o współpracy.

– Obecny czas jest szczególnie trudny dla naszego ukraińskiego partnera, ale jest to tym bardziej ważne, aby deklarację o współpracy potwierdzić podpisaniem porozumienia między naszymi gminami – mówił wójt Janusz Jagodziński. – Kiedyś, pozostaje mieć nadzieję, że w jak najszybszym czasie skończy się koszmar wojny, wówczas będziemy realizować postanowienia umowy o współpracy w zakresie kultury, sportu, edukacji czy wymiany młodzieży.

Stronę ukraińską reprezentowali Horeniuk Oleksander, przewodniczący gminy terytorialnej Wapniarki wraz z żoną Natalią, kierownik Departamentu Edukacji, Kultury, Sportu – Revtiukh Svitłana, kierownik centrum usług społecznych – Kurzhos Svitłana i menedżer komunikacji NGO Ukraina – Polska, Niemcy – Iryna Basenko. Goście z Ukrainy, w imieniu których mówił przewodniczący Horeniuk dziękowali za pomoc niesioną ustawicznie przez Polaków, za tyle serdeczności i współczucia. Po podpisaniu porozumienia między gminą Grabów i gminą Wapniarka, goście z Ukrainy przekazali gospodarzom symboliczne upominki.

„Mściciel” pod
Ciągnęli człowiek
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.