HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiGm. ŁęczycaW gminie Łęczyca miliony na inwestycje proekologiczne

W gminie Łęczyca miliony na inwestycje proekologiczne

wójt rogoziński

Jacek Rogoziński, wójt gminy Łęczyca, konsekwentnie realizuje proekologiczne pogramy. Dzięki finansowemu wsparciu, które samorządowi znów udało się pozyskać, kolejni mieszkańcy gminy Łęczyca dużo skorzystają. Zainteresowanie Odnawialnymi Źródłami Energii w gminie Łęczyca z roku na rok jest coraz większe.

Zarówno względy ekologiczne jak i ekonomiczne są w tym przypadku równie ważne. Dbałość o środowisko i podniesienie świadomości mieszkańców w zakresie tematyki OZE idzie w parze z chęcią obniżeniem kosztów utrzymania domu. W tym roku z gminnego programu OZE skorzysta aż 186 mieszkańców, z czego 18 osób zdecydowało się na zamontowanie pomp ciepła, które w tegorocznym projekcie są nowością.

W połowie kwietnia na terenie gminy Łęczyca ruszyły działania związane z realizacją projektu „Czyste powietrze – OZE w Gminie Łęczyca – etap II”. U mieszkańców, którzy w 2021 r. stali się uczestnikami niniejszego przedsięwzięcia, pojawili się przedstawiciele wykonawcy, czyli firmy FlexiPower Group Sp. z o.o., którzy rozpoczęli wizytacje w celu przygotowania indywidualnych dokumentacji projektowych związanych z montażem 168 instalacji fotowoltaicznych oraz 18 pomp ciepła. Audyty dotyczące pomp zakończyły się w jeszcze w kwietniu, dzięki czemu możliwe było rozpoczęcie montaży u pierwszych mieszkańców. Natomiast wizytacje związane z instalacjami fotowoltaicznymi, ze względu m.in. na ich ilość zostały zakończone w połowie maja. Projekty zostały już przygotowane, ruszył montaż.

Dzięki realizacji inwestycji już niedługo kolejni mieszkańcy gminy zostaną wyposażeni w instalacje, które nie tylko pozwolą obniżyć rachunki za prąd, ale także spowodują obniżenie emisji gazów cieplarnianych. Wpłynie to korzystnie na poprawę jakości powietrza zarówno na obszarze gminy Łęczyca, jak i powiatu łęczyckiego.

Wójt spotkał się z wykonawcą. Ustalane były ostatnie szczegóły i omawiane najważniejsze kwestie realizacji programu. Wszystko idzie zgodnie z planem.

Na ten cel gmina Łęczyca pozyskała dofinansowanie w kwocie 4 750 000 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład. Łączna wartość przedsięwzięcia wyniesie 5 612 567,13 zł.

W Poddębicach szpit
TOM - oferta dla mie
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.