HomeAktualnościUcieczka obcokrajowców pod Poddębicami! Gnali bmw, wjechali w forda…

Ucieczka obcokrajowców pod Poddębicami! Gnali bmw, wjechali w forda…

pościg

Do scen niczym z filmu kryminalnego doszło na autostradzie A2 w okolicach węzła Wartkowice. Straż Graniczna próbowała zatrzymać bmw, którym jechało pięciu obcokrajowców. Auto nie zatrzymało się do kontroli i przy zjeździe z autostrady uderzyło w busa.

– Kierowca bmw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu z wjazdem na A2 i doprowadził do kolizji z fordem. W wyniku zderzenia trzy osoby trafiły do szpitala, przy czym hospitalizowany został tylko pasażer forda – informuje sierżant Krystian Jarosławski z KPP w Poddębicach.

Jak się dowiedzieliśmy, bmw podróżowało 5 mężczyzn. Za kierownicą siedział obywatel Turkmenistanu, pasażerami było dwóch obywateli Syrii i dwóch Afganistanu. Po zderzeniu z fordem cudzoziemcy wysiedli z bmw i próbowali uciec pieszo. Strażnicy ruszyli w pościg. Mężczyzn udało się zatrzymać.

– Mogę już powiedzieć, że obywatelowi Turkmenistanu postawiony został zarzut pomagania w przekraczaniu granicy państwowej wbrew przepisom. Obcokrajowcy jechali ze Wschodu, najprawdopodobniej do Niemiec – mówi kpt. Dagmara Bielec, rzecznik prasowy komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

– W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Poddębice, OSP Wartkowice, 3 ZRM , Policja i Straż Graniczna – informuje bryg. Radosław Ogrodowczyk, rzecznik prasowy KP PSP w Poddębicach.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ