HomeAktualnościGroźnie na ekspresówce. Tir w ogniu, pojazd służby drogowej na dachu

Groźnie na ekspresówce. Tir w ogniu, pojazd służby drogowej na dachu

tir w ogniu

Policjanci ruchu drogowego z rawskiej komendy przez 12 godzin wykonywali czynności i zabezpieczali miejsce na drodze ekspresowej S-8 w kierunku Warszawy, gdzie doszło do zapalenia naczepy z ładunkiem. W tym samym czasie doszło do wypadku w Babsku także na drodze ekspresowej w kierunku Wrocławia, gdzie na pasie awaryjnym zatrzymała się ciężarówka z uwagi na niesprawność, za nią ustawił się pojazd służby drogowej aby zabezpieczyć to miejsce, niestety w to auto uderzył kierujący renault. Uderzenie było tak silne, że pojazd zabezpieczający został przewrócony na dach. Apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze i dostosowanie prędkości do warunków ruchu.

27 maja 2024 roku o godzinie 15.50 rawscy policjanci otrzymali informację o palącym się samochodzie ciężarowym na drodze ekspresowej S-8 w kierunku Warszawy na wysokości Rawy Mazowieckiej. Na miejsce natychmiast zostały wysłane patrole policji. W miejscu zdarzenia ruch był całkowicie nieprzejezdny zarówno w kierunku Warszawy jak i Wrocławia przez ogromne zadymienie drogi. Kierujący ciężarowym renault wraz z naczepą krone powiedział, że zauważył podczas jazdy wydobywający się dym spod kół naczepy. Zatrzymał pojazd i podjął próbę gaszenia ognia, jednak z uwagi na szybko rozprzestrzeniający się pożar nie był w stanie go ugasić. W ostatniej chwili odpiął cięgnik siodłowy i odjechał na bezpieczną odległość. Spaleniu uległa naczepa z ładunkiem 21 ton folii w belach, ekrany dźwiękochłonne oraz plastikowe elementy oddzielające pasy ruchu w obu kierunkach. Uszkodzona również została betonowa nawierzchnia jezdni. Policjanci, w trakcie akcji gaśniczej straży pożarnej, zabezpieczali miejsce, dbali aby nie doszło do zdarzenia. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim organizowali objazdy na drodze S-8, ponieważ do wczesnych godzin porannych trwało usuwanie spalonego pojazdu i ładunku aby móc przywrócić płynność ruchu na pasach w kierunku Warszawy.

Tego samego dnia o godzinie 20.00 w Babsku na drodze S-8 w kierunku Wrocławia doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym 32-letni kierujący renault wjechał w samochód służby drogowej zabezpieczający ciężarówkę, która uległa awarii. Uderzenie było tak silne, że samochód służby został przewrócony na dach. Na szczęście kierowca i pasażer służby drogowej byli poza autem. Kierujący renault doznał obrażeń ręki, był trzeźwy.

Mundial w Uniejowie
Ucieczka obcokrajowc
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ