HomeAktualnościTeren dla miasta za przysłowiową złotówkę? W oczekiwaniu na „Magiczny ogród”

Teren dla miasta za przysłowiową złotówkę? W oczekiwaniu na „Magiczny ogród”

stypułkowskiego skwer

Starostwo w Zgierzu deklaruje przekazanie działki znajdującej się na terenie Zielonego Rynku, przy Stypułkowskiego w Ozorkowie. Nie jest wykluczone, że ta część skweru zostanie wyceniona przez powiat na 1 zł. Czy tak będzie? Powiat nie potwierdza, ale też nie zaprzecza…

Przekazanie działki przez powiat, to zielone światło dla władz miasta na realizację wcześniej zapowiadanej inwestycji. Chodzi o stworzenie miejsca zabawy dla najmłodszych i wypoczynku dla starszych. „Magiczny ogród”, to zadanie oczekiwane przez mieszkańców.

Redakcja otrzymała odpowiedź ze starostwa. Wiadomo, że prace związane z remontem ul. Stypułkowskiego mają zakończyć się do 30 kwietnia.

„Wartość inwestycji to ponad 526 tys. zł. Wokół skwerku przy ul. Stypułkowskiego położona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Zostało wykonane także odwodnienie liniowe, które podłączono do kanalizacji deszczowej w głównym ciągu ul. Stypułkowskiego. Zgodnie z ustaleniami pomiędzy starostą zgierskim a burmistrzem Ozorkowa teren przy ul. Stypułkowskiego ma zostać przekazany miastu, po wybudowaniu drogi wokół skwerku. Dopiero po zakończeniu inwestycji przy ul. Stypułkowskiego może być przekazany ww. teren wraz z drogą wokół skwerku” – informuje powiat.

Czy miasto jest skore do przejęcia działki?

– Miasto jest zdecydowane, dlatego wiele miesięcy temu złożyło wniosek do powiatu w sprawie wydzielenia skweru z drogi powiatowej (taki ma obecnie status ten teren). Miasto czeka na decyzję powiatu, bez tej decyzji nie jest możliwe prowadzenie przez miasto żadnych inwestycji na skwerze. Do chwili obecnej miasto nie uzyskało z powiatu informacji, kiedy nastąpi wydzielenie tego terenu z drogi powiatowej – informuje Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza Ozorkowa.

„Magiczny ogród” – co jest w planach?

Projekt zakłada wyposażenie placu w zjeżdżalnię, ściankę wspinaczkową, most linowy, ławki, kosze na śmieci. Nawierzchnia placu ma być piaskowa, a teren ogrodzony.

BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.