HomeWażneSzczyt OBWE w Łodzi

Szczyt OBWE w Łodzi

szczyt obwe

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie poza krajami naszego kontynentu zrzesza także m.in. Stany Zjednoczone, Kanadę i niektóre państwa Azji Środkowej. Celem organizacji jest zapobieganie powstawaniu konfliktów w Europie. W tym 2022 r. to właśnie Polska sprawuje w niej przewodnictwo, a na początku grudnia w Łodzi zorganizowane zostanie spotkanie rady ministerialnej. 

Szefowie dyplomacji krajów członkowskich OBWE będą dyskutować w gmachu EC1 przy ul. Targowej oraz salach konferencyjnych dworca Łódź Fabryczna.

Szczyt OBWE w Łodzi – utrudnienia w ruchu

Organizacja tak ważnej międzynarodowej imprezy będzie wiązała się ze zmianami i utrudnieniami w ruchu, które dotkną dużą część miasta, szczególnie w godzinach porannych. Najwięcej z nich musimy się spodziewać w okolicach EC1 i wspomnianego dworca. Pierwsze utrudnienia pojawią się 30 listopada w godzinach popołudniowych.

Od 30 listopada do 2 grudnia zamknięta zostanie dla ruchu ul. Sass-Zdort, plac Dąbrowskiego oraz czasowo zamknięta będzie ul. Orla i ul. Tuwima. Pojawią się również zakazy parkowania na ul. Ogrodowej na wysokości Manufaktury, ul. Orlej, ul. Łąkowej przy al. Mickiewicza, placu Dąbrowskiego, ull. Tuwima od ul. Targowej do ul. Kilińskiego oraz ul. Kilińskiego przy parku Sienkiewicza. Zakaz parkowania dotyczył będzie również mieszkańców. Należy bacznie przyglądać się znakom, bo omyłkowe zaparkowanie w miejscach wyłączonych z ruchu, skutkować będzie odholowaniem pojazdu.

Nie tylko transport z hoteli

Oprócz transferów z hoteli należy spodziewać się także transferów z lotniska oraz od strony wjazdów do miasta z autostrad. Zatrzymania ruchu oczekujmy m.in. na ul. Zachodniej i al. Kościuszki, na trasie W–Z, na ul. Kopcińskiego, a także alei Scheiblerów i Grohmanów.

Na czas przejazdów ruchem kierować będzie policja, a ruch wstrzymywany będzie nie tylko na trasach przejazdu, ale także na ulicach poprzecznych.

Na czas trwania szczytu OBWE ma zostać zachowana możliwość obsługi pasażerskiej PKP na dworcu Łódź Fabryczna.

Zamknięty dworzec Łódź Fabryczna

Zmiany pojawią się również na dworcu Łódź Fabryczna i w komunikacji miejskiej. Część autobusowa dworca Łódź Fabryczna będzie zamknięta dla ruchu. Do dyspozycji pozostanie jedynie część kolejowa. Autobusy odjeżdżające do Piotrkowa Trybunalskiego odjeżdżać będą z przystanków komunikacji miejskiej zlokalizowanych na południowej jezdni al. Rodziny Poznańskich. Natomiast pozostałe autobusy dalekobieżne odjeżdżać będą od 30 listopada do 2 grudnia z placu Mikulskiego (krańcówka przy ul. Wydawniczej). Dla podróżnych uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa D1, która kursować będzie przez całą dobę pomiędzy dworcem Łódź Fabryczna a placem Mikulskiego.

Zmiany MPK Łódź

Zmienioną trasą pojadą również autobusy i tramwaje kursujące w rejonie Nowego Centrum Łodzi. Dla ułatwienia trasy pozostaną takie same, jak obecnie podczas prac na ul. Narutowicza.

Linie 12 i 18 kursować będą przez al. Rodziny Poznańskich, ul. Węglową i ul. Tramwajową. Na tych liniach należy spodziewać się dużych utrudnień ze względu na bliskość z miejscem, gdzie odbędą się obrady OBWE. Dojazdy uprzywilejowanych kolumn pojazdów spowodują konieczność przekierowania tramwajów na trasę objazdową przez al. Piłsudskiego i ul. Kopcińskiego. Natomiast linia 9 kursować będzie na Radiostację.

W czasie przejazdu pojazdów rządowych zmieni się również trasa linii Z1. Kursować będzie na trasie dworzec Łódź Chojny, ul. Kilińskiego, ul. Wigury, ul. Sienkiewicza, ul. Brzeźna, ul. Piotrkowska, ul. Tymienieckiego, ul. Kilińskiego, ul. Broniewskiego, ul. Rzgowska, ul. Bankowa, ul. Śląską, dworzec Łódź Chojny.

UDOSTĘPNIJ:
Z auta została miaz
Pasażer wypadł z a
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.