HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiSurowe kary dla pijanych cyklistów

Surowe kary dla pijanych cyklistów

pijani rowerzyści

Pomimo surowych konsekwencji grożących za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy. W takich przypadkach sprawcy muszą liczyć się z grzywną w wysokości 2,5 tysiąca złotych. W miniony weekend dwa takie mandaty wystawili policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy.

Zmiany wprowadzone do taryfikatora obowiązują od początku roku. Zgodnie z tym rozporządzeniem za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi 2,5 tysiąca złotych grzywny. Taką karę ponieśli dwaj rowerzyści, którzy zostali zatrzymani przez policjantów ruchu drogowego z łęczyckiej komendy. Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 50-latek zatrzymany na terenie gminy Grabów, a niecałe dwa miał 55-latek, których jechał przez teren gminy Daszyna. Wobec pierwszego mundurowi interweniowali w miniony piątek około godziny 13.20, a dzień później tuż przed 16 wobec kolejnego.
Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły do taryfikatora między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz pod wpływem alkoholu powyżej 0,5 promila. W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

Policjanci z Łęczy
Dziś urząd miasta
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.