HomeAktualnościSpore zaskoczenie pod cmentarzem

Spore zaskoczenie pod cmentarzem

cmentarz łęczyca

Na cmentarzu przygotowania do Wszystkich Świętych widać gołym okiem. Na targu kwiatów i zniczy nie brakuje już od dawna, ale na parkingu przy cmentarzu asortyment na 1 listopada zwykle pojawi się tuż przed świętem, dlatego mieszkańcy nie kryją zaskoczenia.

Jeden z mieszkańców kiedy pojechał na pogrzeb odbywający się na cmentarzu w Łęczycy, dość mocno się zdziwił widząc zakazy parkowania wzdłuż płotu nekropolii.

– Do Wszystkich Świętych jeszcze trochę czasu, a połowa parkingu jest już wyłączona z użytkowania, bo jest przeznaczona dla handlujących kwiatami. To ja się pytam, gdzie są ci handlujący, bo na pewno nie tutaj. Pół parkingu jest pusta a zaparkować nie można – mówi zdenerwowanym głosem starszy mieszkaniec Łęczycy.

Nasz rozmówca zauważył, że przez brak wolnego miejsca parkingowego, stracił sporo czasu, żeby wyjechać z parkingu i udać się zaparkować auto na drugi parking, ten bliżej wiaduktu.

– Nie było tak łatwo wyjechać w lewą stronę, dodatkowo, dla mnie starszego człowieka ważne jest, żeby zostawić auto jak najbliżej wejścia na cmentarz. Z tamtego parkingu było dalej. Dziwi mnie decyzja o wyłączeniu połowy parkingu aż na cały miesiąc – dodaje łęczycanin.

Pół parkingu wyłączona z użytkowania dla zmotoryzowanych mieszkańców została na cały miesiąc. Tym bardzie zastanawiające jest – dlaczego bo zwykle handel pod cmentarzem kończy się 2, 3 listopada.

O sprawę zapytaliśmy w magistracie.

„Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” poinformowała w ubiegłym tygodniu, iż
w okresie od 15.10.2022r. do 15.11.2022r. na placu parkingowym, utwardzonym kostką brukową, przy ulicy Kaliskiej przed cmentarzem w Łęczycy, część stanowisk do parkowania przeznaczona będzie dla osób handlujących kwiatami i zniczami na podstawie zawartych umów najmu, które zawierane są na czas 1 miesiąca. Przy łęczyckim cmentarzu znajduje się jeszcze jeden plac parkingowy, który daje możliwości parkowania dla odwiedzających cmentarz” – przekazuje urząd miasta w Łęczycy.

BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.