HomeAktualności„Palcie wszystkim” – powiedział prezes. No to mieszkańcy palą…

„Palcie wszystkim” – powiedział prezes. No to mieszkańcy palą…

kaczyński

Wskaźniki pyłów w chłodniejsze dni notują znacznie gorszą jakość powietrza w Ozorkowie, z analogicznym okresem ub. roku. Czy jest to efekt drogiego węgla? A może niektórzy wzięli sobie do serca słowa prezesa PiS, który przyzwolił na „palenie wszystkim”?

Medialna burza rozpętała się po słowach Jarosława Kaczyńskiego, który podczas niedawnego spotkania z wyborcami powiedział, że „trzeba w tej chwili palić wszystkim poza oponami”.

Trzeba w tej chwili palić wszystkim, no poza oczywiście oponami i tym podobnymi rzeczami, (…) bo po prostu Polska musi być ogrzana” – oświadczył prezes PiS odpowiadając na jedno z pytań, w którym wskazywano na drogi węgiel i gaz oraz na „najbardziej rygorystyczne” przepisy antysmogowe, które „uderzają w najbiedniejszych, ograniczając palenie drewnem”.

– To dopiero początek, bo przecież nie ma jeszcze zimy, ale nie jest tajemnicą, że wielu mieszkańców do pieca wrzuca śmieci. A będzie jeszcze gorzej – uważa jedna z mieszkanek. – Węgla brakuje i jest bardzo drogi.

Warto wspomnieć, że straż miejska z Wejherowa (województwo pomorskie) poinformowała o mieszkańcu, który spalał w swoim piecu niebezpieczne odpady, tłumacząc się słowami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ze spotkania z sympatykami PiS w Nowym Targu. „Za spalanie odpadów w piecu typu »koza«- odpowie 34-letni mieszkaniec Wejherowa, którego 15 października 2022 roku, około godziny 14:00 na gorącym uczynku złapali funkcjonariusze wejherowskiej straży miejskiej” – czytamy na stronie SM. W komunikacie poinformowano, że mężczyzna spalał wiórowe płyty meblowe, w efekcie czego w okolicy „unosił się gesty, czarny i śmierdzący dym”.

Spore zaskoczenie po
„To dla naszego be
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.