Rusza montaż instalacji OZE w gminie Łęczyca
Lada dzień rozpocznie się montaż instalacji z gminnego projektu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. W pierwszej kolejności zakładane będą kolektory słoneczne oraz kotły na biomasę. We wrześniu wykonawca montować będzie panele fotowoltaiczne.
Na realizację projektu gmina Łęczyca pozyskała ponad 3 mln złotych. Warunki są bardzo korzystne, mieszkaniec poniesie zaledwie około 5 tys. złotych kosztów, a około 20 tys. stanowić będzie dofinansowanie.
– W naszej gminie instalacji OZE jest jak na razie niewiele, dlatego dla większości osób będzie to zupełna nowość. Z początku pewnie mogą pojawić się niejasności i wątpliwości co do korzystania z instalacji, dlatego bardzo proszę mieszkańców o dokładne czytanie instrukcji, stosowanie się do zaleceń wykonawcy, zadawanie pytań w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. Proszę też mieszkańców, żeby tuż po montażu instalacji dokładnie sprawdzili budynek, czy z winy wykonawcy nie powstały ewentualne uszkodzenia, np. dachu. Jeśli cokolwiek by się zdarzyło, to wszystko proszę zgłaszać najpóźniej w dniu odbioru inwestycji. Poprosiłem też firmę o dokumentowanie, również fotograficzne wszystkich prowadzonych prac, tak, żebyśmy uniknęli później ewentualnych niejasności – mówi wójt Jacek Rogoziński. – Proszę także mieszkańców, którzy zdecydowali się na panele fotowoltaiczne, aby nie korzystali z instalacji do momentu zamontowania licznika dwukierunkowego. To bardzo ważne, bo bez niego dotychczasowy licznik będzie nabijał podwójnie.
Po zamontowaniu paneli fotowoltaicznych obowiązkiem właściciela nieruchomości będzie podpisanie umowy z zakładem energetycznym.
– Gmina w tej sprawie również mieszkańcom pomoże. Do zakładu energetycznego wysłaliśmy pismo z prośbą o zabezpieczenie 103 liczników dwukierunkowych, żeby uniknąć sytuacji, że panele fotowoltaiczne zostaną zamontowane, a mieszkańcy będą czekać tygodniami na założenie licznika – dodaje włodarz gminy Łęczyca.
Piece na biomasę zostaną zamontowane u 36 mieszkańców, kolektory słoneczne u 97 mieszkańców a na panele fotowoltaiczne zdecydowały się 103 osoby.
BRAK KOMENTARZY
Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.