HomeAktualności z regionuRowerzyści „na bani”. Rekordzista miał ponad 3 promile!

Rowerzyści „na bani”. Rekordzista miał ponad 3 promile!

rowerzyści na bani

Pond 3 promile alkoholu w organizmie miał rowerzysta zatrzymany minionej doby przez policjantów ruchu drogowego. Niestety nie był to jedyny kierowca jednośladu, który jechał pijany.

Nowy taryfikator mandatów karnych obowiązuje już blisko cztery miesiące i przewiduje surowe kary za wykroczenia, zwłaszcza te w ruchu drogowym. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy łamiąc prawo, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Policjanci z łęczyckiej drogówki zatrzymali kolejnych pijanych cyklistów. 21 kwietnia 2022 roku około godziny 14.15 na terenie gminy Daszyna 75-letni rowerzysta jechał mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kolejny, który miał blisko promil to 46-latek zatrzymany na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty. Niechlubnym rekordzistą okazał się 38-letni mieszkaniec Gminy Świnice Warckie. Kierowca jednośladu podczas kontroli drogowej, o godzinie 10.30 miał 3,3 promila alkoholu w organizmie. Każdy pijany rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Na terenie gminy Pęczniew w powiecie poddębickim, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Mężczyzna miał 1,58 promila. 51-latek został ukarany został mandatem w wysokości 2500 zł.

Szadkowscy funkcjonariusze, w miejscowości Boczki Stare, zatrzymali do kontroli rowerzystę. Jechał całą szerokością drogi, co powodowało, że samochody omijały go szerokim łukiem. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 54-letni mieszkaniec gminy Szadek, miał w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Rowerowa wycieczka na „podwójnym gazie” skończyła się mandatem karnym w kwocie 2500 zł.

Tego samego dnia, godzinę później, w tej samej miejscowości, 43-letni mieszkaniec gminy Szadek, przed wyruszeniem w drogę, ugasił pragnienie mocnym trunkiem. Policjanci patrolując teren gminy Szadek, zauważyli rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi. Przerwali jego niebezpieczną jazdę. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że kierujący jednośladem miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Obaj rowerzyści, zgodnie z taryfikatorem, otrzymali mandaty karne w kwocie po 2.500 zł.

Uniejowskie korzenie
Majówka 2022. Jaka
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.