HomeKraj i ŚwiatMajówka 2022. Jaka pogoda nas czeka?

Majówka 2022. Jaka pogoda nas czeka?

majówka drzewko

Jaka aura czeka nas podczas nadchodzącej majówki? Według wstępnych analiz przełom kwietnia i maja przyniesie przyjemną odmianę, choć nie powinniśmy się jeszcze spodziewać upałów.

Do majówki zostało jeszcze trochę czasu, dlatego należy podkreślić, że prognozy pogody na tak długi okres do przodu zawsze obarczone są ryzykiem błędu. Niemniej jednak wygląda na to, że w sobotę (30.04) zdecydowanie się ociepli. Kwiecień może zakończyć się temperaturami sięgającymi nawet do 20 st. C.

W pierwszych dniach maja termometry będą wskazywać już ok. 10-16 st. C, ale na zachodzie i południu jest szansa, że będzie nieco cieplej. Długoterminowa prognoza pogody na The Weather Channel wskazuje, że w Warszawie 1 maja będzie około 14 st. C, w kolejnych dniach słońce będzie wychodzić zza chmur, a temperatura będzie się powoli zwiększać.

Pogodnie będzie również w Gdańsku. Majowy weekend nad morzem będzie należał do słonecznych z temperaturą około 12-13 st. C. Podobna aura będzie panowała na przykład w Poznaniu. Wstępne prognozy wskazują, że od 1 do 3 maja temperatura w stolicy Wielkopolski będzie wynosiła 14 st. C (2 maja może popadać).

Jeśli majówkę planujecie spędzić w Zakopanem, to niestety powinniście się spodziewać deszczu i temperatury około 9 st. C. Słońce wyjdzie dopiero pod koniec długiego weekendu, czyli we wtorek 3 maja. Dość słonecznie powinno być za to na Dolnym Śląsku. We Wrocławiu średnia temperatura podczas majówki wyniesie 15 st. C. Według wstępnych analiz, przełom kwietnia i maja przyniesie więc bardzo przeciętną pogodę. Temperatury podczas tegorocznej majówki nie będą za bardzo odbiegać od tych, jakie towarzyszyły nam w ostatnich 20 latach. Nie musimy się zatem obawiać nadzwyczaj niskich temperatur, ale nie grożą nam też upały.

UDOSTĘPNIJ:
Alert RCB w sprawie.
Makabryczna śmierć
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.