HomeAktualnościPrzedsiębiorca krytykuje burmistrza Łęczycy. Poszło o… hamburgery

Przedsiębiorca krytykuje burmistrza Łęczycy. Poszło o… hamburgery

żmudowski

Przemysław Żmudowski, przedsiębiorca z Łęczycy, krytycznie mówi o burmistrzu Pawle Kuleszy w kontekście planowanej inwestycji dot. uruchomienia w mieście McDonald’s. Dlaczego i czy ta krytyka jest słuszna?

Po naszym artykule o zapowiadanych inwestycjach w mieście, z redakcją skontaktował się lokalny przedsiębiorca, P. Żmudowski. Odniósł się w przesłanym piśmie do wypowiedzi włodarza miasta.

Z treści artykułu wynika, że urząd burmistrza brał czynny udział w rozmowach i działaniach na ich rzecz.

„Nad zaproszeniem firmy McDonald’s do zainwestowania w Łęczycy ja „pracuję” już od kilkudziesięciu miesięcy a w rozmowach tych nigdy nie uczestniczył burmistrz, bo nie było takiej potrzeby. W lutym tego roku firma McDonald’s wykazała zainteresowanie i ustaliliśmy warunki współpracy. Dwa tygodnie temu byłem z przedstawicielem tej słynnej firmy u Burmistrza z kurtuazyjną wizytą (gdyż taka jest kultura działania) w celu poinformowania o powstającej inwestycji. Inwestycja spotkała się z dużym zainteresowaniem i poparciem ze strony urzędu – co mnie nie zdziwiło. W obecnej chwili trwają pomiary, kompletowanie dokumentacji i projektowanie pięknego, nowoczesnego obiektu. Jak na razie nie było potrzeby, aby Pan Burmistrz uczestniczył w rozmowach i coś w tym temacie poczynił. Stawianie siebie w artykule jako uczestnika rozmów jest zbyt wygórowanym samookreśleniem. Panie Burmistrzu, proszę o odrobinę skromności. Proszę nie przypisywać sobie zasług z tym związanych a dobrą zasadą jest, że dopóki nie „wbije się łopaty w ziemię na budowie”, to nie należy się tym chwalić. Tego rodzaju przedsięwzięcia powstają w „ciszy” bez zbędnego nagłaśniania i w sposób profesjonalny. Gdy przyjdzie czas, że będzie przecinana wstęga, to zapewne będzie Pan zaproszony – argumentuje przedsiębiorca.

Skontaktowaliśmy się z urzędem miasta, aby poznać opinię w tej sprawie burmistrza.

Oto przesłany komentarz:

„W mojej wypowiedzi, która ukazała się w dniu 3 czerwca br. w drukowanym wydaniu Reportera, absolutnie nie przypisywałem sobie sukcesu pozyskania inwestora, jakim jest Mc Donald’s. Wskazałem jedynie rolę Miasta Łęczyca w zakresie planowania przestrzennego, które ma wpływ na zabudowę terenu poprzez wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Sensem i treścią mojej wypowiedzi jest przede wszystkim zadowolenie z tego, że wzbogacimy się o kolejne ciekawe miejsce” – odpowiada burmistrz Paweł Kulesza.

Krwawe zabójstwo w
Sołtys na swoim pol
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ