HomeAktualnościProblem na Belwederskiej! Od ponad miesiąca nie mogą załatać dziury!

Problem na Belwederskiej! Od ponad miesiąca nie mogą załatać dziury!

dziura belwederska

Od ponad miesiąca w nawierzchni ulicy Belwederskiej w Łęczycy, w obrębie skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego, jest duży ubytek asfaltu. To najprawdopodobniej pozostałość po usuwaniu awarii. Niestety, do tej pory dziura nie została kompleksowo naprawiona.

Kierowcom przeszkadza dziura oraz słupek, który też od dawna stoi w tym miejscu. O problemie mówi jeden z kierowców.

– Czy naprawdę naprawienie ubytku w jezdni przekracza możliwości służb drogowych? Zima łaskawa, mrozów nie ma, a tu na skrzyżowaniu jest duża dziura. Czasami pracownicy drogówki posypią trochę kruszywa, ale te działania mijają się z celem, bo wystarczy, że przejadą tam dwie, trzy ciężarówki i znów jest to samo – słyszymy w słuchawce głos mieszkańca.

Ta część ulicy Belwederskiej znajduje się w administracji Zarządu Dróg Powiatowych. Skontaktowaliśmy się z dyrektorem Karolem Niewiadomskim.

– Informuję, że ubytek, o który pyta mieszkaniec jest uzupełniany sukcesywnie kruszywem betonowym i destruktem. Ze względu na porę roku nie możemy wylać asfaltu na gorąco, dlatego na bieżąco uzupełniamy zagłębienie. Nie jest to metoda doskonała, głównie z tego powodu, że destrukt ma luźną strukturę, kilka przejeżdżających samochodów, tym bardziej ciężarowych powoduje, że sytuacja wraca do punktu wyjścia – tłumaczy dyrektor. – Na pewno, kiedy pogoda pozwoli, uzupełnimy ubytek asfaltem na gorąco.

Strzelanina w centru
W tym roku WOŚP prz
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.