HomeAktualnościPod Łęczycą młodzi garną się do straży

Pod Łęczycą młodzi garną się do straży

osp młodzi

W Siedlcu odbyły się obchody strażackiego święta w połączeniu z uroczystością Konstytucji 3 Maja i ślubowaniem najmłodszych strażaków – ochotników wstępujących w szeregi jednostki.

Strażacy – ochotnicy z drużyn funkcjonujących na terenie parafii pw. Św. Marcina w Siedlcu czcili patrona strażaków, Św. Floriana. Uroczystości, które rozpoczęły się mszą św. odprawioną w kościele parafialnym w Siedlcu przez proboszcza Stanisława Kosiackiego, były połączone ze ślubowaniem złożonym przez najmłodszych kandydatów do służby w straży pożarnej.

„Ślubuję stać na straży bezpieczeństwa ludzi i ich dobytku …,” to fragment roty przysięgi wypowiedzianej przez młodych strażaków.

– Akces do służby zgłosiło dziewięcioro młodych osób – mówi prezes jednostki OSP w Siedlcu, Piotr Adamczyk. – Są już następni chętni. To cieszy, że młodzi ludzie są zainteresowani kontynuacją strażackiego dzieła, zastępując sukcesywnie nas, starszych. Nie zapominajmy, że służba w straży wymaga oprócz stosownych kwalifikacji także bardzo dobrej kondycji fizycznej. Jesteśmy zadowoleni, że chcą się od nas uczyć a my deklarujemy ze swojej strony pomoc i umundurowanie. Wnioskowaliśmy też skutecznie do MSWiA o wsparcie finansowe na zakup dla młodzieżówki polarów i otrzymaliśmy 3 tysiące zł. Z własnych środków zakupiliśmy umundurowanie podstawowe.

Na twarzach młodych akt ślubowania wywołał sporo emocji.

– Trochę się denerwowałam – mówi jedna z dziewcząt – bo to zawsze duże przeżycie. Co innego ćwiczyć na zbiórce, a co innego takie ważne chwile, sztandar, przysięga, powaga sytuacji.

W obchodach wzięli udział przedstawiciele jednostek OSP z Pruszek, Dąbia, Krężelewic, Koryt, Borucic, Chorek i Siedlca oraz orkiestra dęta z Pruszek.

UDOSTĘPNIJ:
Uciekał przed polic
Ogródek piwny na pl
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.