HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiOpłat bez prowizji nie będzie? – pyta radny Koperkiewicz

Opłat bez prowizji nie będzie? – pyta radny Koperkiewicz

Radny Zenon Koperkiewicz poruszył podczas ostatniej sesji temat braku możliwości opłacania komornego bez prowizji.

– Uważam, że należy to załatwić. Z tego co wiem, SM Łęczycanka porozumiała się z bankami i spółdzielcy płacąc za komorne w danym banku nie ponoszą prowizji. Wspólnoty zarządzane przez PGKiM do końca roku też miały taką możliwość w jednym z banków, ale ten bank już nie działa. 4 złote prowizji miesięcznie to już prawie 50 złotych rocznie – mówi samorządowiec.

Radny podczas sesji zwrócił się do burmistrza z prośbą, aby znalazł rozwiązanie dla tego problemu, np. aby PGKiM porozumiał się z inną placówką bankową. Jak się okazało, spółka prowadzi w tej sprawie rozmowy z jednym z banków, jednak, póki co, o konkretach jest za wcześnie, żeby mówić a podczas zebrań wspólnot przedstawione będą oferty.

– Moim zdaniem, burmistrz ma dużo do powiedzenia w tej sprawie, przecież PGKiM jest spółką miejską. Oczywiście komorne można płacić wszędzie, tylko pobierana jest prowizja w wysokości 4 złotych. Uważam, że bezwzględnie PGKiM musi porozumieć się z bankiem, który prowizji nie będzie pobierał. Burmistrz wiele razy podkreślał, że każdą złotówkę w budżecie musi oglądać z każdej strony, dla emeryta to codzienność – dodaje Z. Koperkiewicz.

Podczas sesji poinformowano także, że pieniądze – dotacja w wysokości 2 339 059,60 zł, przyznane Łęczycy na remont ulicy Dominikańskiej już wpłynęły na konto samorządu i wkrótce będzie można ogłosić przetarg.

UDOSTĘPNIJ:
W starostwie w Łęc
Starostwo w Łęczyc
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.