Zmiany w rozkładzie jazdy kolei
Wszedł w życie nowy rozkład jazdy na kolei. W woj. łódzkim zmiany dotyczą m.in. trasy Warszawa-Poznań oraz z Łodzi Kaliskiej do Łęczycy i Zduńskiej Woli.
Rozpoczyna się główny etap przebudowy ważnej stacji Łódź Kaliska.
Po zakończeniu prac na dworcu będzie dostępnych pięć nowoczesnych peronów. Dopiero teraz remont ma jednak wpływ na ruch pociągów. Od 13 grudnia zakres robót będzie znacznie większy, a pasażerowie będą mieli do dyspozycji tylko jeden peron.
Na liniach z Łodzi Kaliskiej w kierunku Zduńskiej Woli, Zgierza i Tomaszowa Mazowieckiego wprowadzone zostaną zmiany w ruchu pociągów. Za część składów regionalnych i aglomeracyjnych obsługiwanych na Łodzi Kaliskiej pojadą autobusy. Niektóre pociągi nie będą zatrzymywały się na stacji lub pojadą w skróconej relacji.
Nadal odbywać będą się prace na dwutorowym odcinku Łódź Kaliska-Zgierz. Tutaj uruchomiona będzie autobusowa komunikacja zastępcza, podobnie jak i na jednotorowych odcinkach Zgierz-Ozorków i Ozorków-Łęczyca.
Trwa także modernizacja łódzkiego odcinka trasy Warszawa-Poznań. Utrzymana będzie dotychczasowa organizacja ruchu pociągów. Składy będą kursowały po jednym torze na szlakach Sochaczew-Bednary, Łowicz Główny-Jackowice, Stara Wieś koło Kutna-Kutno, Krzewie-Kłodawa.
Kończy się remont trasy Łódź Kaliska-Zduńska Wola, ale jeszcze do 18 lutego między Łodzią Kaliską a Łaskiem za część pociągów będą nadal kursować autobusy zastępcze. Na początku marca wprowadzony zostanie docelowy rozkład jazdy, a przejazd między Łodzią Kaliską a Zduńską Wolą będzie krótszy o około 15 minut.
Zmiany na terenie całej Polski:
Jedną z nich jest odcinek między Trójmiastem a Warszawą. Zostanie wykorzystana możliwość zwiększenia prędkości pociągów Pendolino do 200 kilometrów na godzinę. Najszybsze pociągi PKP Intercity pokonają trasę ze stacji Warszawa Centralna do stacji Gdańsk Główny w 2 godziny 32 minuty. W tej chwili czas ten wynosi 2 godziny i 47 minut. Z efektów uzyskanych na tej trasie skorzystają również podróżni innych połączeń np. Kraków-Gdynia, Katowice-Gdynia, Rzeszów-Gdynia.
Na początku przyszłego roku po wielu latach zostaną przywrócone połączenia z Białegostoku i Bielska Podlaskiego do Hajnówki. Na niektórych trasach pojawi się także więcej pociągów. Chodzi między innymi o połączenia między Wrocławiem, a Katowicami, Krakowem i Poznaniem. Więcej pociągów pojawi się także na trasie Warszawa-Gdynia. Dzięki temu będzie ich 30 par.
W grudniu ponownie zostanie otwarta trasa do Zakopanego. Bezpośrednim pociągiem będzie można dojechać do Zakopanego z Krakowa oraz między innymi z Gdyni i Warszawy. Na odcinku Chabówka-Zakopane podróżni będą mogli wygodniej skorzystać z przebudowanej stacji Sieniawa i zmodernizowanych peronów na przystankach.
Szczegóły nowego rozkładu jazdy dostępne na dworcach, na stronach internetowych przewoźników, a także na internetowym portalu pasażera.
BRAK KOMENTARZY
Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.