HomeAktualnościO tej planowanej inwestycji „Łęczycanki” mówią spółdzielcy. Rachunki mają być mniejsze!

O tej planowanej inwestycji „Łęczycanki” mówią spółdzielcy. Rachunki mają być mniejsze!

łęczycanka

Władze spółdzielni mieszkaniowej złożyły wniosek o dofinansowanie zakupu instalacji fotowoltaicznych na budynkach wielorodzinnych.

O założeniach przedsięwzięcia mówi wiceprezes Rafał Andrzejczak.

– Do końca października trwał nabór wniosków o przyznanie dotacji na instalacje odnawialnych źródeł energii. Współfinansowanie jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 2. Fundusze europejskie dla zielonego łódzkiego. To pierwsza tak duża forma wsparcia, której beneficjentem mogą być również spółdzielnie mieszkaniowe. Bardzo korzystne warunki dofinansowania, bo aż do 85 procent kosztów inwestycji, skłoniły zarząd oraz radę nadzorczą spółdzielni do ubiegania się o wsparcie w ramach tego programu. Złożyliśmy stosowne dokumenty, dotyczące dofinansowanie instalacji OZE na budynkach administracji oraz kilku blokach mieszkalnych, kierując się technicznymi aspektami, między innymi stanem pokrycia dachowego, stopniem docieplenia budynków oraz istniejącą mocą znamionową energii elektrycznej – tłumaczy wiceprezes. – Wyniki naboru poznamy w marcu przyszłego roku. Po ewentualnym otrzymaniu dotacji, będziemy mieli 3 lata na realizację inwestycji i jej rozliczenie. Na przełomie roku, otwiera się również kolejna możliwość pozyskania dofinansowania na cele związane z termomodernizacją budynków mieszkalnych wraz z instalacjami OZE, obecnie przygotowujemy dokumenty.

Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem członków spółdzielni.

– Co 2 miesiące płacę niemałe rachunki za prąd. Ze słyszenia wiem, że ci, którzy posiadają instalację fotowoltaiczną znacznie oszczędzają na opłatach za energię. Byłam zainteresowana ofertą przedłożoną przez jedną z firm, która zaoferowała założenie paneli na balkonie, nie wiem tylko czy spółdzielnia wyraziłaby zgodę. Dlatego ucieszyłam się, kiedy okazało się, że jest szansa na pozyskanie dofinansowania – mówi pani Alina, mieszkanka zasobów „Łęczycanki”.

56-latka zarysowała
Tragedia pod Kutnem!
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ