HomeAktualnościMieszkańcy zostali skrzywdzeni – uważa radny i pisze petycję do wójta

Mieszkańcy zostali skrzywdzeni – uważa radny i pisze petycję do wójta

radny góra

Radny Grzegorz Góra uważa, że mieszkańcy wsi Gawrony w gminie Łęczyca zostali skrzywdzeni. O co chodzi?

Samorządowiec wystosował do wójta Jacka Rogozińskiego petycję dot. krzywdzącego – jego zdaniem – podziału  inwestycji drogowych.

    „Wnoszę o przebudowę drogi gminnej we wsi Gawrony – apeluje na wstępie radny Góra. Przedmiotem mojej petycji jest prośba o położenie asfaltu na części niedokończonej drogi w Gawronach, na odcinku ok. 350 m. Jako radny gminy Łęczyca w imieniu mieszkańców i swoim własnym proszę o pozytywne rozpatrzenie petycji.  Odcinek niedokończonej drogi wymaga położenia warstwy bitumicznej na długości ok. 350 m. To przykre, że tak niewielki odcinek nie został wyasfaltowany. Nie rozumiem negatywnej polityki finansowej w podziale inwestycji drogowych.  Na sprawy sądowe i wynikające  z tego tytułu wyroki gmina wydatkowała połowę  kosztów,  jakie są konieczne na sfinansowanie  zalania  asfaltem odcinka drogi o długości 350 m. Przypominam wójtowi, że wcześniej, po położeniu światłowodu mieszkańcy tonęli w błocie, na działce nr 42 w obrębie  wsi  Gawrony. W przygotowanym przez prawnika piśmie  skierowanym do wykonawcy światłowodu w sprawie naprawienia przez niego rozkopanej drogi, było napisane ok. 30 cm. tłucznia,  jednak ostatecznie w wersji wysłanej do wykonawcy, ten zapis zniknął.  Nie chciał wójt pomóc mieszkańcom i tłuczeń nie został położony. Z żalem stwierdzam , że nie wszyscy mieszkańcy gminy są równo traktowani, a dla Gawron fundowane jest wszystko, co najgorsze, nawet odpady. Przypomnę sprawę skargi złożonej  do wojewody przez mieszkańców Gawron, którzy nie chcieli i nie chcą sortowni odpadów. W dniu 15 maja 2023 roku, podczas spotkania z mieszkańcami nie powiedział pan prawdy, ( …) mam wrażenie, że nawet gdyby wójt rządził jeszcze 50 lat, to te odcinki dróg wiejskich nie zostałby wyasfaltowane. To wszystko pokazuje, że wójt nie lubi i nie szanuje mieszkańców Gawron i  działa na ich szkodę. Stąd moja petycja, być może wywoła ona skutek pozytywny i wójt podejmie  działania oczekiwane przez mieszkańców”. 

Jaki jest komentarz wójta J. Rogozińskiego?

– Po pierwsze, dla mnie absolutnie wszyscy mieszkańcy gminy i ich potrzeby są tak samo ważne. Stwierdzenia, że mniej czy w ogóle nie lubię czy nie szanuję jakiejś społeczności jest nieprawdą. Dziwi mnie natomiast postawa radnego. Dlaczego nie wnioskował o drogę w Gawronach w sytuacji, kiedy rada uchwalała budżet na 2024 rok. Wręcz przeciwnie, był za jego przyjęciem, mimo, że nie uwzględniono w tym dokumencie tej inwestycji – słyszymy od wójta gm. Łęczyca.

BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.