HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiMcDonald’s w Łęczycy! Ta inwestycja wzbudza emocje

McDonald’s w Łęczycy! Ta inwestycja wzbudza emocje

hamburger

O nowych inwestycjach z branży spożywczej mówi się w mieście coraz głośniej. Terenem po byłym zakładzie Fructa, przy ulicy Lotniczej, zainteresowała się firma Develey a akces na zakup od prywatnego właściciela działek usytuowanych w bliskim sąsiedztwie DK91 zadeklarował McDonald’s.

O perspektywach powstania nowych inwestycji na terenie miasta informuje burmistrz Paweł Kulesza.

– Jesteśmy, jako zarządzający miastem, zainteresowani ofertami złożonymi przez inwestorów, bo to oznacza szansę dynamicznego rozwoju dla Łęczycy i okolic. Terenem byłego zakładu Fructa zainteresowała się firma Develey. Zakupiono obszar 17 hektarów z przeznaczeniem uruchomienia działalności z branży przetwórstwa owocowo – warzywnego. Na dziś trudno określić ilość miejsc pracy, ale niewątpliwie będzie to istotna oferta dla lokalnego rynku zatrudnienia ze wskazaniem na preferencje dla osób o niskich kwalifikacjach.

Firma Develey istnieje na rynku od ponad 170 lat, z sukcesem łącząc rodzinną tradycję z dostępnymi nowoczesnymi technologiami, czego skutkiem są doskonałe musztardy, sosy, ketchupy, dressingi i majonezy. Przedsiębiorstwo współpracuje z 65 krajami na świecie i funkcjonującymi tam firmami. Jednym z ważniejszych kontrahentów, z którym Develey współpracuje od 40 lat jest McDonald’s dostarczając sosy i inne przyprawy premium. I to właśnie ta firma złożyła akces na zakup działek od prywatnego właściciela – w bliskim sąsiedztwie trasy krajowej.

– Jako autorzy i realizatorzy planu przestrzennego zagospodarowania uczestniczyliśmy w rozmowach między uczestnikami transakcji kupno – sprzedaż – informuje burmistrz Kulesza. – Oczywiście przyklaskujemy tej ofercie. Jako zarządzający miastem myślimy o wzbogaceniu oferty turystycznej naszego Królewskiego Grodu a niewątpliwie rozpoczęcie działalności przez firmę McDonald’s w znacznym stopniu podniosłoby jego atrakcyjność – mówi z przekonaniem burmistrz.

Planowane otwarcie McDonald’s w Łęczycy wzbudza emocje. W tej sprawie skontaktował się z redakcją lokalny przedsiębiorca, Przemysław Żmudowski. Co miał do powiedzenia i dlaczego krytykuje burmistrza? O tym w najbliższym wydaniu papierowego „Reportera”.

Kierowco, noga z gaz
Wilki polarne pod Po
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ