HomeNa sygnaleKierowco, noga z gazu! Dziś akcja „Prędkość”

Kierowco, noga z gazu! Dziś akcja „Prędkość”

drogówka

Podczas działań policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole prędkości, nie tylko na terenie naszego województwa, ale i całego kraju. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na problem nadmiernej prędkości, która jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Podczas akcji „Prędkość” policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole prędkości. Na drogi naszego województwa wyjechały radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wykorzystane będą ręczne mierniki prędkości i motocykle służbowe. W miejscach szczególnie zagrożonych wypadkami drogowymi organizowane zostaną statyczne punkty kontroli prędkości. 

Należy pamiętać, że przekroczenie prędkości wiąże się z konsekwencjami w postaci mandatu i punktów karnych. W przypadku rażącego przekroczenia prędkości grozi również utrata prawa jazdy. Nadmierna prędkość to zagrożenie nie tylko dla nas samych, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że mandat karny to najniższy wymiar kary w porównaniu do sytuacji, gdy na drodze ginie człowiek.

Uniejów ma nową at
McDonald's w Łęczy
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ