HomeAktualnościMają chrapkę na nieruchomość, ale nie za taką cenę… czy w „Inkubatorze” powstaną mieszkania?

Mają chrapkę na nieruchomość, ale nie za taką cenę… czy w „Inkubatorze” powstaną mieszkania?

inkubator ozorków

Informacja o sprzedaży przez miasto dwóch nieruchomości przy ul. Listopadowej w Ozorkowie – zwanych potocznie „Inkubatorem” – wzbudziła duże zainteresowanie potencjalnych nabywców. Jednak podczas pierwszego przetargu budynki wraz z działką nie znalazły kupca. Miasto wkrótce ogłosi kolejny przetarg, a mieszkańcy zastanawiają się nad przyszłymi planami nowego właściciela nieruchomości.

Wielu ozorkowian liczy na to, że po sprzedaży nieruchomości lokale będą przeznaczone na cele mieszkalne. W Ozorkowie, podobnie jak w innych miastach, mieszkań brakuje.

– Dobrze byłoby przeznaczyć te lokale przy Listopadowej na cele mieszkalne – mówi pan Adam. – Lokalizacja jest atrakcyjna, a przy odpowiednim wkładzie finansowym w remont „Inkubatora” można by zrobić fajne mieszkanka. Z tego co się dowiedziałem, kupnem zainteresowana jest lokalna firma, która znana jest z podobnych inwestycji.

O potencjalnych nabywcach rozmawialiśmy w urzędzie miasta. Rzeczywiście, wśród przedsiębiorców zainteresowanych inwestycją jest miejscowa firma, która w Ozorkowie ma już na swoim koncie niejedną modernizację lokali pod cele mieszkalne.

– Przyznam, że przed ogłoszeniem pierwszego przetargu było duże zainteresowaniem kupnem tych nieruchomości – mówi Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta. – Nie doszło jednak do kupna, dlatego już niedługo przetarg zostanie powtórzony. Cena będzie o kilkanaście procent mniejsza.

Za „Inkubatora” miasto, w pierwszym przetargu, zażyczyło sobie ponad 3,5 mln zł.

Czy doszło do złam
Kulturalnie regional
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.