HomeAktualnościŁKA ogłosiła przetarg. Ma być więcej autobusów

ŁKA ogłosiła przetarg. Ma być więcej autobusów

autobus łka

Łódzka Kolej Aglomeracyjna właśnie ogłosiła przetarg na obsługę linii autobusowej w ramach komunikacji realizowanej na obszarze działania kolejowego przewoźnika.

Do przetargu zgłosił się jeden chętny. To Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Skierniewicach.

Realizacja zadania rozpocząć ma się w listopadzie tego roku do końca 2028 roku.

Wśród tras, ŁKA wskazuje: Łódź – Stryków – Łowicz, Kutno – Łowicz – Skierniewice, Kutno – Łęczyca/Ozorków Nowe Miasto, Parzęczew – Ozorków Nowe Miasto, Brzeziny – Bedoń, Drzewica – Tomaszów Mazowiecki/Spała, Żakowice – Słotwiny, Wolbórka – Będków – Rokiciny, a także Lutomiersk – Pabianice – Łask.

Na zadanie przygotowano 103,4 mln zł budżetu.

Do realizacji zadania zostaną wykonawcy przekazane autobusy należące do samorządu województwa w liczbie „umożliwiającej wykonanie zaplanowanej pracy przewozowej”. Przekazane zostaną niskopodłogowe Solarisy Urbino MildHybrid 10,5, które zostały wyprodukowane w 2023 roku. Te 10,5-metrowe pojazdy mogą pomieścić na miejscach siedzących 27 osób. Całkowita liczba miejsc to 70. ŁKA wskazuje także na możliwość uzupełnienia parku taborowego o dodatkowe pojazdy typu bus o długości od 7,5 do 8 metrów. Pojazdy mają być nie starsze jak z 2022 roku, a w środku mają pomieścić 22 pasażerów na miejscach siedzących.

Operator autobusów będzie musiał zadbać o kierowców. Ponadto do zadań wykonawcy będzie należeć obsługa techniczna pojazdów, dokonywanie regularnych serwisów, obsługa systemu informacji pasażerskiej, dbanie o czystość pojazdów. Wykonawca musi dysponować co najmniej jednym zapleczem technicznym, które musi zapewnić miejsca postojowe dla co najmniej 32 pojazdów.

Wykonawca będzie musiał zadbać o autobusy zastępcze na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, aby zapewnić ciągłość usług. Zgodnie z zapisami przetargu, pojazdy muszą zagwarantować możliwość przewożenia pasażerów w ilości nie mniejszej niż w pojazdach ŁKA. Wiek maszyn nie może przekroczyć 15 lat. Autobusy zastępcze mają także mieć możliwość przewozu osób z niepełnosprawnością na wózku inwalidzkim.

UDOSTĘPNIJ:
38-letni rowerzysta
Wprost na ciężaró
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.