HomeAktualnościKajaki, rowery wodne, a nawet deski do pływania! Co na to wędkarze?

Kajaki, rowery wodne, a nawet deski do pływania! Co na to wędkarze?

zalew ozorków

Ten sezon letni nad zalewem w Ozorkowie ma być bardzo atrakcyjny. Jak łatwo się domyślić, nie sprzyja to spokojnemu łowieniu ryb. W ub. roku jeden z wędkarzy zdenerwował się na mieszkańca, który pływał po zalewie kajakiem. Musiała interweniować policja. Czy w tym roku będzie spokojnie?

Mariusz Lewandowski, dyrektor CSiR „Wodnik”, pamięta, jak zaiskrzyło pomiędzy wędkarzem a wypoczywającym nad zalewem.

– Przed tegorocznym sezonem porozmawiałem z przedstawicielami środowiska wędkarskiego w Ozorkowie. Z tego, co usłyszałem, to większość wędkarzy nie ma nic przeciwko letnikom wypoczywającym nad wodą. Oczywiście, może się zdarzyć, że komuś puszczą nerwy. Mam jednak nadzieję, że będzie spokojnie – powiedział nam M. Lewandowski.

W tym roku nad zalewem w Ozorkowie wypoczynek ma być bardzo atrakcyjny. Do wypożyczenia będą rowery wodne, kajaki i tzw. deski SUP na których pływa się wiosłując jednym wiosłem. Co istotne, ceny są o połowę niższe, niż rok temu. Jak się dowiedzieliśmy, właściciel punktu gastronomicznego nad zalewem ma małą żaglówkę, którą być może będzie wypożyczał. Popływać łódką można już było podczas niedawnego powitania lata.

– W ub. roku nie było rowerów wodnych, w tym są. No i oczywiście mamy deski do pływania. Sprzętu wodnego do wypożyczenia jest więcej. Nad zalewem działa mała gastronomia. Poza tym będziemy organizować kino letnie w plenerze. Pierwszy seans nad wodą już 28 czerwca. Oby tylko pogoda dopisała, a myślę, że tegoroczny sezon będzie udany – dodaje szef „Wodnika”.

Skatepark gotowy! Bu
Najpierw razem pili,
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ