Jak bronić się przed komarami bez chemii? Wypróbuj te sposoby!
Sezon żerowania komarów trwa zazwyczaj od kwietnia do września, a czasem przeciąga się nawet do października. Długotrwałe upały i suche powietrze nie służą tym owadom, ale wystarczy kilka ciepłych, deszczowych dni, by plaga latających insektów powróciła. Jak poradzić sobie z komarami? Czy jedynym wyjściem jest stosowanie środków chemicznych? Nie! Zobacz sprzęty elektroniczne i inne produkty, które pomogą się z nimi uporać.
Sposób na komary: moskitiera
Żeby uniknąć ukąszeń komarów, najlepiej się od nich odgrodzić, utrudniając im dostęp do swojej skóry. Jest wiele rodzajów moskitier: istnieją modele montowane na okna i drzwi, takie w formie baldachimu rozwieszanego nad łóżkiem, moskitiery do wózków dziecięcych, czy kapelusze z moskitierą dla amatorów sportów outdoorowych.
Sposób na komary: odstraszacz ultradźwiękowy
Chętnie stosowanym w domach i mieszkaniach sprzętem jest elektrofumigator. Jest to małe urządzenie, które po podłączeniu do prądu emituje niewielkie ilości środka owadobójczego – wystarczające, by wyeliminować owady, ale nieszkodliwe dla człowieka. Wielu osobom przeszkadza jednak ich intensywny, chemiczny zapach. Alternatywą dla elektrofumigatora może być urządzenie odstraszające owady za pomocą ultradźwięków o odpowiedniej częstotliwości, niesłyszalnych dla ludzi. Niektóre modele są zasilane bateriami, więc można używać ich nie tylko w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz, przyczepiając go na przykład do plecaka, odzieży lub wózka dziecięcego.
Lampy-pułapki na komary
Innym ciekawym sposobem na komary są lampy owadobójcze. Mogą być stosowane w pomieszczeniach, a niektóre modele także na zewnątrz – w ogrodzie lub na balkonie. Ich działanie polega na emitowaniu specyficznego rodzaju światła, które przyciąga owady latające. Zwabione insekty są zabijane przez ładunek elektryczny wytwarzany na siatce, która otacza źródło światła, po czym opadają do pojemnika umieszczonego u dołu lampy. Urządzenia te nie wydzielają toksyn i są bezpieczne dla zwierząt domowych i ludzi.
Łapki elektryczne
Tradycyjna łapka na muchy pomoże obronić się przed różnymi latającymi insektami, ale w przypadku małych krwiopijców może nie zdać egzaminu. W końcu, aby uśmiercić owada, musimy zaczekać, aż na czymś usiądzie. Ponieważ komary znacznie chętniej siadają na swoich ofiarach niż na meblach czy ścianach, sprawa nie jest prosta. Lepszym sposobem na komary będzie łapka elektryczna, która pozwoli zabić insekta w locie. Jeśli komary zaatakują nas całą chmarą, może nie być idealnym rozwiązaniem, ale w nocy, gdy ten jeden natrętny owad nie daje spać (a tym bardziej się złapać), okaże się nieoceniona.
BRAK KOMENTARZY
Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.