HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiCzy na nowej drodze wszystko gra?

Czy na nowej drodze wszystko gra?

kolejowa łęczyca

Jak informuje urząd miejski, wybudowanie całkowicie nowej drogi w Łęczycy stało się faktem i tym samym zakończono wielomilionową inwestycję, która w znacznym stopniu poprawi infrastrukturę Łęczycy. Nowa droga połączyła ulicę Górniczą z ulicą Belwederską, tworząc tym samym alternatywę dla kierowców na południowej stronie miasta.

– Ogromnie cieszę się z faktu, że tak ogromne przedsięwzięcie udało się doprowadzić do końca. Dla kierowców zapewne tym przyjemniej się to złożyło, że w podobnym czasie zakończono remont Drogi Krajowej 91. Od lat wiele mówiło się o różnych rozwiązaniach problemu infrastrukturalnego od strony południowej, my postawiliśmy na to, które udało się zrealizować, czyli wybudowanie nowej drogi – komentuje burmistrz Łęczycy Paweł Kulesza.

Nowa droga, roboczo nazywana Kolejową, stanowi niejako małą obwodnicę Łęczycy. Pozwala ominąć całe centrum. Wielu kierowców już wybiera tę alternatywną możliwość przejazdu przez miasto, ale równie wiele osób zastanawia się, kiedy na nowej drodze dojdzie do pierwszej kolizji…

– Droga jest super, tylko rów melioracyjny od strony dworca jest bardzo głęboki. Od asfaltu dzieli go tylko wąskie pobocze. Myślę, że nie trzeba będzie długo czekać, aż pierwszy kierowca do niego wpadnie, tym bardziej, że przy drodze nie ma latarni, jest ciemno – mówi zmotoryzowany mieszkaniec Łęczycy. – Przydałyby się jakieś barierki ochronne, nie tylko na wysokości Czartówki, albo chociaż odpowiednie oznakowanie przynajmniej przy zakręcie, bo jadąc od Górniczej można tego zakrętu nie zauważyć.

O ewentualny montaż barierek przy rowie melioracyjnym zapytaliśmy w magistracie.

– Barierki znajdują się po stronie chodnika, dlatego należy podkreślić, że przeciwległa strona jezdni nie służy do przemieszczania się po niej pieszo. Przy takiej głębokości rowu nie ma konieczności ich dodatkowego montażu, dlatego takie działanie nie jest brane pod uwagę – informuje Mateusz Kucharski z wydziału promocji UM.

Nowa droga nie ma jeszcze oficjalnej nazwy. O tym zdecyduje rada miejska w stosownej uchwale. Wartość inwestycji wynosi 4 222 270 tys. zł z czego 50% to dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą prac była firma P.B.P TRAKT Bobrzak, Tecław.

UDOSTĘPNIJ:
No i się zaczęło.
Władze Ozorkowa zab
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ