HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiNo i się zaczęło… wysokie mandaty karne. Na terenie powiatu łęczyckiego pijany rowerzysta został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tysiąca zł!

No i się zaczęło… wysokie mandaty karne. Na terenie powiatu łęczyckiego pijany rowerzysta został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tysiąca zł!

W Nowy Rok o dotkliwości zmiany taryfikatora przekonał się 43-latek, który zdecydował się wsiąść za kierownicę jednośladu mając ponad promil alkoholu.

Tylko w Nowy Rok policjanci zatrzymali na terenie powiatu łęczyckiego trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich to 25-latek, który o godzinie 7.00 kierował mercedesem na jednej z ulic w Łęczycy mając ponad promil alkoholu w organizmie. Kolejny, zatrzymany dwie godziny później na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty, kierując citroenem miał 0,82 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcom uprawnienia za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Surowe konsekwencje jazdy w stanie nietrzeźwości spotkały 43-latka, który został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie Piątku. Mężczyzna, który jechał rowerem miał 1,12 promila alkoholu w organizmie. W związku ze zmianą taryfikatora, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a nie jak dotychczas 500 złotowym.

Policjanci przypominają, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły do taryfikatora między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz pod wpływem alkoholu powyżej 0,5 promila. W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

Kolęda w Poddębica
Jak można tak żyć
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.