HomeAktualności+Burmistrz Łęczycy wydał oświadczenie ws. TPD

Burmistrz Łęczycy wydał oświadczenie ws. TPD

burmistrz kulesza

W związku z pojawiającymi się, nieprawdziwymi informacjami, dotyczącymi działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz rzekomych planów Burmistrza Miasta Łęczyca, jakoby placówka miała zostać zamknięta, Paweł Kulesza wystosował oświadczenie.

Reagując na ukazujące się w przestrzeni publicznej szumne i nieprawdziwe informacje, że Burmistrz Miasta Łęczyca chce zamknąć Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy oświadczam, że nie jest to prawdą,

Jako Burmistrz Miasta nie mogę i nie chcę zlikwidować TPD, gdyż nie jest ono powołane przez miasto. Jest to stowarzyszenie, które realizuje swoje zadania statutowe i rządzi się swoimi prawami. Jest dotowane jako stowarzyszenie w wyniku ogłoszonego przez miasto konkursu. Otrzymuje środki tak, jak każde stowarzyszenie działające na terenie Łęczycy. Za pozyskiwanie środków finansowych na realizację zadań w każdym stowarzyszeniu odpowiada Zarząd, który jest odpowiedzialny za bieżące funkcjonowanie stowarzyszenia i podejmuje decyzje we wszystkich sprawach. Żadne stowarzyszenie nie może być zależne w 100 procentach od samorządu. Przez ostatnie 5 lat współpraca z TPD przebiegała prawidłowo i wszelkie sporne sprawy były rozwiązywane na zasadach współpracy, bez medialnego zamieszania.

Dziwnym trafem (ktoś, kto śledzi działalność stowarzyszenia dokładnie o tym wie) dyskusje wokół TPD zaczęły się w momencie przygotowań do kampanii samorządowej. Czy to nie dziwne? Przypadek?

Dlatego, z całą mocą podkreślam, że wchodzenie w polemikę z Zarządem TPD nie jest naszą intencją. Nie zgadzamy się jednak na to, aby mieszkańcy Łęczycy byli zasypywani nieprawdziwymi wiadomościami o tym, że działamy na szkodę Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Skończmy tę zbędną dyskusję na temat stowarzyszenia, skupmy się na dzieciach i ich potrzebach. Nie można zbijać kapitału politycznego na oskarżeniach typu „miasto zabrało pieniądze stowarzyszeniu”, „miasto krzywdzi biedne dzieci”, „burmistrz zamyka świetlicę” itp.

Podkreślam bardzo mocno, iż zarówno w latach poprzednich, jak i w tym roku stowarzyszenie otrzymało środki na działalność statutową.”

UDOSTĘPNIJ:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.