Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

„Zlikwidujcie te kolce!”… apel do spółdzielni w Ozorkowie

Jeden z mieszkańców, który skontaktował się z redakcją, nie może patrzeć na kolce wystające z otworów po wentylacjach na szczytach bloków spółdzielni mieszkaniowej. – Te kolce trzeba zlikwidować – mówi zagniewany miłośnik ptaków.

Rzeczywiście, w wielu blokach z elewacji wystają ostre druty. Ptaki się na nie czasami nadziewają i mają małe szanse na przeżycie.

– Komu to przeszkadza, że w tych otworach gniazda wiją sobie ptaki? – pyta mężczyzna. – Nie rozumiem prowadzonej przez spółdzielnię mieszkaniową polityki. Z jednej strony spółdzielnia instaluje domki dla ptaków, a na innych blokach wbija kolce. Brak jest spójności w tych działaniach.

Dowiedzieliśmy się, że domki dla ptaków spółdzielnia zainstalowała na kilkunastu blokach w trakcie docieplania.

– To było w 2015 roku – mówi Piotr Piętka, prezes spółdzielni mieszkaniowej w Ozorkowie. – To prawda, że zainstalowaliśmy takie budki dla ptaków i prawdą jest też to, że w niektórych elewacjach bloków są druty. Wszelkie inwestycje wykonujemy na wyraźną prośbę mieszkańców. Niezwykle ważne jest to, że musi być większość. Jeśli w danym bloku większa liczba lokatorów chce, aby były domki dla ptaków, to takie schronienia wykonujemy.

Szef spółdzielni przyznaje, że rzadko jest jednomyślność. Część lokatorów cieszy się z ptasich domków, inni martwią się z powodu zanieczyszczonej ptasimi odchodami elewacji. Właśnie, aby ograniczyć zanieczyszczanie elewacji, montowane są druty.

– Nie mamy zamiaru w najbliższej przyszłości montować domki dla ptaków oraz instalować na elewacjach drutów. A odpowiadając na pytanie czytelnika, to oczywiście jeśli większość lokatorów danego bloku będzie się tego domagać, to kolce zostaną zdjęte – słyszymy od prezesa P. Piętki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.