Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Temat główny Warto przeczytać

Zginęli młodzi ludzie. Wiadomo już, że w ich aucie były narkotyki

Kobieta wieku 19 lat i 26-letni mężczyzna zginęli w wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 21 na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ulicy Obywatelskiej w Łodzi. Audi, którym podróżowała para, zderzyło się z samochodem dostawczym. Wiadomo już, że w osobówce znajdowały się narkotyki.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że auto osobowe jechało al. Jana Pawła II od strony Dworca Kaliskiego w kierunku ulicy Pabianickiej. Z naprzeciwka, na oddzielonej pasem zieleni jezdni zmierzało dostawcze iveco.

fot. KM PSP w Łodzi

Na skrzyżowaniu z ulicą Obywatelską samochód dostawczy rozpoczął manewr skrętu w lewo. Tymczasem audi z ogromną prędkością gnało na wprost. Osobówka wbiła się w bok skręcającej ciężarówki. Niestety jadące nią dwie osoby zginęły na miejscu. Kierowcy iveco nic się nie stało, ale był w takim szoku, że trzeba było go przewieźć do szpitala.

fot. KM PSP w Łodzi

– Prokuratura wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu Jana Pawła II i ulicy Obywatelskiej – mówi dla „SE” Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. – Skręcające w lewą stronę iveco, w czasie gdy kończyło manewr skrętu, zostało uderzone przez jadące z duża prędkością z przeciwnej strony audi. W samochodzie osobowym znaleziono dilerki i niewielką ilość suszu, prawdopodobnie marihuany. Do wypadku doszło podczas awarii świateł na skrzyżowaniu. Działały tylko pomarańczowe pulsacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.