Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Bez kategorii

Żegna się z więzieniem. Będzie wiceburmistrzem

urb

Krzysztof Urbański podjął decyzję, że przechodzi na emeryturę i rezygnuje ze stanowiska zastępcy dyrektora Zakładu Karnego w Garbalinie oraz mandatu radnego. Przyjął propozycję burmistrza i za kilka dni zostanie jego zastępcą.
– Ta kandydatura została pozytywnie zaopiniowana przez członków mojego komitetu wyborczego i najprawdopodobniej pod koniec tego tygodnia powołam pana Krzysztofa Urbańskiego na stanowisko mojego zastępcy – mówi burmistrz.
Krzysztof Urbański musiał zrezygnować z mandatu miejskiego radnego, by móc objąć stanowisko wiceburmistrza. Rozstaje się również ze służbą więzienną przechodząc na emeryturę. W świetle przepisów prawa, nie musi odchodzić z rady nadzorczej SM „Łęczycanka”.
W poprzednich kadencjach K. Urbański był radnym opozycyjnym wraz z obecnym przewodniczącym rady miasta. Podczas sesji miejskich zazwyczaj był tym radnym, który najbardziej krytykował ówczesne władze miasta. Władza się zmieniła, były opozycjonista zasiądzie teraz po drugiej stronie stołu. W okręgu wyborczym, z którego Urbański otrzymał mandat radnego, najprawdopodobniej zostaną przeprowadzone ponowne wybory.
(MR)