Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

Zaskoczenie przy kościele!

Wierni skupieni wokół parafii pw. św. Katarzyny w Poddębicach nie mogą zrozumieć powodów dla których remontuje się tylko front kościoła, a inne odrapane ściany zostawia bez żadnych prac modernizacyjnych.

– Nie tak dawno rozpoczęły się prace remontowe elewacji przy głównym wejściu do kościoła. To bardzo dobrze, bo ściany wyglądały fatalnie. Niestety, elewacja boczna jest również w okropnym stanie. Dlaczego jej się nie remontuje? – pyta parafianka, która skontaktowała się z redakcją. – Rozmawiałam z robotnikami, którzy powiedzieli mi, że remont będzie jedynie ściany frontowej.

Elewacja boczna też wymaga remontu – słyszymy od robotnika

Ekipa remontowa przyznaje, że prace mogłyby zostać rozszerzone. Dlaczego więc remont jest tylko od frontu kościoła?

– To też jest dla nas niezrozumiała sytuacja – przyznaje pan Michał. – Moglibyśmy od razu wyremontować pozostałe ściany, z których odpada tynk. Nie możemy jednak tego zrobić, bo nie mamy pozwolenia na takie prace od konserwatora zabytków w Łodzi. Jest to dziwne. Nie wiemy, jakie są powody tej decyzji. Konserwator poinformowała nas jedynie, że możemy zrobić front. Z tego co wiemy parafię stać byłoby na całościowy remont. Jak to będzie wyglądać, że zrobimy jedynie front a pozostałe ściany zostaną odrapane.

Wysłaliśmy maila z pytaniem do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi o powody decyzji związanej z remontem jedynie frontowej elewacji kościoła.

Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.