Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski

Z tygrysem na plecach…

książki2 ozo

W nadchodzącym sezonie szkolnym najmodniejsze plecaki i tornistry będą z motywami zwierzęcymi. Hitem są tygrysie plecaki. Wciąż w modzie są tornistry z ulubionymi przez chłopców zespołami piłkarskimi. Dziewczynki gustują w bajkowych obrazkach. Oczywiście pierwszoplanowym towarem są książki.
Pomimo, że wakacje trwają w najlepsze, to w księgarniach już spory ruch.
– Książki dla uczniów drugich klas szkół podstawowych są droższe o około 50 złotych – mówi Aneta Kłusek. – Komplet sprzedajemy w cenie 242 zł. Każda szkoła ma inny pakiet podręczników, to nauczyciele wybierają wydawnictwa.
Katarzyna Modlińska, kolejna sprzedawczyni z ozorkowskiej księgarni, informuje, że książki w pakiecie są minimalnie tańsze od podręczników kupowanych pojedynczo.
– Wydawnictwa podniosły ceny średnio o 1 – 2 złote za jedną książkę – słyszymy od pani Katarzyny. – Z moich obserwacji wynika, że rodzice muszą mniej więcej przeznaczyć tysiąc złotych dla dwójki dzieci chodzących do 2 – 3 klasy podstawówki.
Najdroższe tornistry są w cenie ok. 200 zł. W takim przedziale cenowym dobrze sprzedają się plecaki ze zdjęciami piłkarzy Barcelony lub Realu. Nieznacznie droższe są plecaki z motywami zwierzęcymi – na przykład świetnie sprzedaje się plecak z tygrysem.
– Dziewczynki wybierają tornistry lub plecaki z bajkowymi motywami, chociażby z filmu Violetta – mówi K. Modlińska. – Wciąż dobrze sprzedają się torby z nadrukami „Angry birds”, czy też „Furby”.
Najtańsze plecaki kosztują ok. 80 złotych. Piórnik to wydatek 8 – 10 złotych. Najdroższe są piórniki z wyposażeniem: kosztują blisko 50 złotych.
Rodzice muszą niestety liczyć się z większymi – w porównaniu z rokiem ubiegłym – wydatkami.
(stop)