Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Wypadek autobusu pod Ozorkowem

Na drodze wojewódzkiej 708 w Maszkowicach niedaleko Ozorkowa autobus prywatnego przewoźnika wpadł do rowu. Siedmioro pasażerów z lekkimi obrażeniami zostało przewiezionych do szpitali.

fot. KP PSP w Zgierzu

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. Jak nam powiedział st. kapitan Michał Mirowski, rzecznik KP PSP w Zgierzu, przed autobusem jechało auto osobowe.

– Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierująca osobówką włączyła kierunkowskaz przy skręcie i jaka była odległość autobusu od auta osobowego. Bo być może kierowca autobusu nie zachował należytej ostrożności i jechał zbyt blisko auta osobowego. W każdym razie autobus wjechał w tył osobówki, a następnie zjechał do rowu – usłyszeliśmy.

Do zdarzenia doszło po 17.00. Na miejsce wezwano pięć zastępów straży pożarnej. Autobusem podróżowało 21 osób. Siedmioro pasażerów zostało lekko poszkodowanych.

– Głównie są to obtarcia i drobne stłuczenia. Autobus jechał z Kutna do Strykowa. Na miejscu były również dwa zastępy ratownictwa medycznego i jeden patrol policji – dodaje M. Mirowski.

Na drodze w Maszkowicach utrudnienia trwały prawie przez 3 godziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.