Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Warto przeczytać

Wydział w innym miejscu

Ozorkowski oddział zamiejscowy zgierskiego wydziału komunikacji będzie przeniesiony. Od czerwca wydział będzie mieścił się w odrestaurowanym niedawno budynku dawnej przędzalni przy ul. Listopadowej.

Nie da się ukryć, że od samego początku działania filii wydziału komunikacji przy ul. Kościelnej były problemy. Przede wszystkim kierowcy narzekali na utrudnienia związane z parkowaniem pojazdów na prywatnym terenie. Miejsca było mało, a właściciel parkingu niezbyt łaskawym okiem patrzył na coraz większą liczbę zmotoryzowanych petentów. Na linii przedsiębiorca – starostwo często dochodziło do napięć.

Niedawno powiat podjął decyzje o przeniesieniu wydziału na Listopadową.

– Jestem przekonany o słuszności tej decyzji – mówi Dominik Gabrysiak, wicestarosta zgierski. – Wydział mieścił się będzie w jednym z dużych pomieszczeń motarni. Kierowcy będą mieli do dyspozycji o wiele większy parking. Jesteśmy już po ustaleniach z urzędem miasta.

– Starosta zgierski wystąpił do burmistrza Ozorkowa o użyczenie lokalu, znajdującego się w zrewitalizowanym budynku przy ul. Listopadowej 6. W lokalu miałby działać oddział zamiejscowy wydziału komunikacji w Zgierzu. Burmistrz Jacek Socha wyraził zgodę na użyczenie lokalu. Obecnie przygotowywana jest umowa w tej sprawie – informuje Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza.

W dawnej przędzalni mieścił się będzie wydział komunikacji